Nutitelefoni saab taskusse iga kooliminev laps. Kuidas teha õige valik?

Tänapäeval on meie igapäevaelu oluliselt lihtsamaks muutev nutitelefon taskus igal koolimineval lapsel. Miks nii? Põhjus on teada – see nutikas seade lisab olulist lisaväärtust nii lapse kui ka lapsevanema ellu.

Tänu mobiiltelefonile on vanem lapse asukohaga kursis igal ajahetkel. Helistades või üle mobiilse interneti telefoni asukohta positsioneerides näeb vanem, kus laps asub ja pole põhjust muretsemiseks. Telefoni positsioneerimine võib kasuks tulla ka siis, kui laps juhtub vahel ennast või oma telefoni sõbra juurde unustama. Kaotatud telefoni asukoht on tuvastatav hetkega.

Lapsele mobiiltelefoni valides tasub kõigepealt läbi mõelda, mis on konkreetse lapse jaoks kõige olulisem. Mõelda tasub näiteks sellele, millised on lapse hobid ja harrastused, st huvialaringid või muud vaba aja veetmise viisid.

Foto- või kunstiringis käijale võib osutuda näiteks oluliseks hea kaamera, et pilditegemist harjutada või kunstiringis meisterdatud töid pildistada. Orienteerumise või skautlusega tegelejale on oluline kompassi ja navigatsiooniseadme kasutamise võimalus, muusikakooli õpilasele aga suurepärane helikvaliteet erinevate muusikapalade ja instrumentide kuulamiseks.

Samas tasub mõelda ka sellele, kus laps telefoni hoiab ning kuhu peaks seade mugavalt ära mahtuma. Poiste puhul on hoiukohaks sagedamini pükste tasku ja tüdrukute puhul tavaliselt mõni kott. Tuleb arvestada, et mida suurem on telefoniekraan ja õhem seade, seda kergemini võib see taskus olles kahjustada saada.

Kui on juba teada, milleks nutitelefoni kasutama hakatakse, siis tuleb tehniliste näitajate osas teha esimene valik operatsioonisüsteemide vahel. Enim kasutatav operatsioonisüsteem telefonides on Android ning kuna seda arendavad väga paljud tootjad, on konkurents tihe ja nende telefonide hind kõige soodsam. Peale selle on Androidtelefoni eeliseks tasuta rakenduste suur arv, sest näiteks Apple telefonides kasutatava iOS operatsioonisüsteemi puhul tuleb suur osa rakendustest eraldi juurde osta.

Edasist valikut tehes on oluline ekraani suurus, mis võiks olla minimaalselt 3,2 tolli. Sel juhul on seadet mugav kasutada ja käes hoida. Tähelepanu tasub pöörata ka protsessori võimekusele, mis annab telefonile suurema jõudluse. Lihtsamalt selgitades tagab selle, et telefon “ei jookse kokku”. Väiksema ekraani puhul piisab protsessori võimekusest 800 megahertsi.

Kaamera pikslite arv on oluline lastele, kes soovivad telefoni ühtlasi fotokaamerana kasutada. Pildi tegemiseks, mis näeb telefonis enam-vähem hea välja, piisab 3-3,2 megapikslisest kaamerast. Kui on soov teha pilti, mida on hiljem hea ka arvutist vaadata, peaks kaamera olema vähemalt 5 megapiksline.

Koolilapsele soovitame elu esimeseks nutitelefoniks Samsung Galaxy Trend Plus`i. See on mõõtmetelt piisavalt väike telefon, et mahtuda turvaliselt taskusse, ent samas piisavalt suur, et seadet oleks mugav kasutada ja tekst ekraanilt selgesti loetav.

Noortele vanuses 10 – 13 sobib hästi nutitelefon LG Optimus F70. Antud mudel toetab kõige kiiremat internetiühendust, mis annab kiire võimaluse vaadata mitmesuguseid videoid sotsiaalmeedia kanalitest ja YouTube’ist.

Noortele vanuses 12 – 16 soovitan nutitelefoni Huawei Ascend G6. Esimene neist on stiilse välimusega aksessuaar, mis annab võimaluse ennast koos kõigi ja kõigega jäädvustada ning kõike seda ka kogu maailmaga sotsiaalmeedias jagada.

Kuna mobiiltelefonide valik on suur, võib valiku tegemine ikkagi keeruliseks osutuda. Head nõu oskavad anda mobiilsideoperaatorite esinduste töötajad või leidub vajalik teave kodulehtedel. 

i 

MAILIIS PLOOMANN, Elisa tooteturunduse osakonna juht

blog comments powered by Disqus