Noorus võõrsil võidukas

Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond sai Eesti meistrivõistluste II liigas möödunud pühapäeval võõrsilt kolm võidupunkti, kui Tartus alistati 2:0 (0:0) Tartu JK Welco II meeskond.

Esimene poolaeg kulges Annelinna kunstmuruväljakul enam-vähem võrdselt, kus veidi paremad väravavõimalused olid Jõgeva palluritel. Teisel poolajal muutusid Nooruse mängijate rünnakud teravamaiks ning kahel korral jõuti ka eesmärgile. Skoori avas 61. minutil meeskonna suurim väravameister Stenver Kleimann-Leimann, kui pääses vasakult läbi ja lõi värava tagumisse nurka seisuks 1:0. 13 minutit hiljem oli täpne Targo Parkala ja Nooruse eduseis kasvas 2:0-le. Paar head väravavõimalust oli veelgi (Kleimann-Leimannil ja Kaarel Põldmal), kuid seis ei muutunud.

1. minutil sai teise värava löönud Targo Parkala vigastada ja teda asendas Eduard Lehtmets. Juba sel pühapäeval kell 12 mängib SK Noorus-96 Jõgeva alevikus liigamängu Tartu Tammeka III meeskonna vastu.

Jõgeva FC Wolves kaotas III liigas aga laupäeval võõrsil 2:5 (1:3) FC Vastseliinale. Jõgeva poolt skoorisid Jüri Kanep ja Eduard Kovbasnjuk.

Eesti U19 Eliitliiga turniiril kohtus SK Noorus-96/Põltsamaa Sport ühismeeskond teisipäeva õhtul Vaimastvere Arenal Tartu JK Tammekaga. Võimalustevaeselt kulgenud kohtumine lõppes 0:0 viigiga. Kui publik väravaid ei saanud näha, siis selle eest nähti kollaste kaartide sadu. Neid näidati mängus kokku üheksa korda! Kuus kaarti teenisid Jõgeva mängijad, kolm tartlased. Jõgeva meeskonna üks põhimängijaid Sander Tõnissoo teenis aga kaks kollast kaarti ja pidi seetõttu mängu 57. minutil punase kaardiga väljakult lahkuma.

Turniiritabelis asub Jõgeva/Põltsamaa ühismeeskond endiselt kolmandal kohal.

Jõgeva noored jalgpallurid Daniel Aganitš ja Kirill Matiitšin käisid Nõmme Kalju meeskonna kutsel Tallinnas testimisel. 22 testimisele kutsutud mängijat näitasid oma oskusi 25 treeneri ees.

„20 treenerit oli Nõmme Kalju juurest ja viis Inglismaa Premier liiga klubi Tottenhami juurest. Lõpuks tehti tulemused teatavaks ning nii mulle kui Kirillile pakub Nõmme Kalju lepingut. Nüüd lubas klubi president Kuno Tehva rääkida meie vanematega ja treeneriga ning siis ootab vastust,” rääkis Aganitš.

See tähendaks esialgu liitumist Nõmme Kalju duubelmeeskonnaga. „Vaatame, mis saab. Trennis tahaks Kalju juures käia, kaks korda nädalas seda võimalust pakutakse,” ütles Aganitš. Tema sõnul pidid selle nädala lõpuks andma oma vastuse ka Tottenhami treenerid.