Noorus pidas “pühakute” survele vastu kolmveerand tundi

Pühapäeval oli Jõgeva aleviku staadionil SK Nooruse vastaseks teise liiga ülivõimas tabeliliider Tartu FC Santos (hisp. k. pühakud). Nende vastu suudeti esimesel poolajal värav tühjana hoida, kuid mängu teisel poolel tuli siiski tartlaste ülevõimu tunnistada.

Nooruse mängijad ja ka fännid endale illusioone ei loonud. FC Santoses on meistriliiga taustaga mängijaid, klubi juhib tabelit teise koha ees kolmeteistkümne punktiga, on löönud hooaja jooksul 97 väravat ja lasknud endale lüüa vaid 12. Statistika siiski mängu ei otsusta ning Jõgeva Nooruse plaan oli liidritele korralikult hambaid näidata.

Esimesel poolajal said Nooruse mehed mängu hästi käima ning rünnakuid võeti aktiivselt üles. Külalised tegid palju söödupraaki ning seetõttu õnnestus Noorusel nii mõnelgi korral pall vastaste karistusalasse viia. Esimese poolaja üheks otsustavaks hetkeks oli 22. minutil olukord, kui Santose kaitsja tõmbas Tauno Anvelti karistusala joone juures pikali. Anvelt kukkus küll efektselt kasti, kuid kohtunik oli tähelepanelik, penaltit ei andnud ning määras karistuslöögi 16meetri kasti servalt. Karistuslööki läks andma Mairo Tikerberi, kes virutas palli vastaste väravalatti.

Allas päästis palli väravajoonelt

Mõned minutid hiljem elasid aga Nooruse mängijad ja ka fännid üle korraliku vapustuse, mil Santose rünnaku ajal oli Jõgeva klubi puurilukk Rauno Pristavka väravast väljas ning vastased sooritasid korraliku löögi raami. Õnneks päästis palli väravajoonelt Nooruse kaitsja Jaanus Allas.

Veel viis minutit enne poolajavilet tõusis Santos suurte jõududega rünnakule ning sooritati ka löök, mis läks Nooruse kaitsja rikošetist väravalatti, kuid põrkas uuesti väljakule ning Santose mehed virutasid selle sealt väravasse.

Väljakukohtunik fikseeris värava, millega Nooruse mängijad rahule ei jäänud, sest pall olevat enne ikkagi värava tagumisse latti põrganud, mis oleks pidanud Santosele andma vaid nurgalöögi. Kohtunik pidas nõu äärekohtunikuga ning otsustas värava ikkagi tühistada ja määrata Santosele vaid nurgalöögi, millest õnneks midagi ohtlikku ei sündinud.

Auvärava eest hoolitsesid vennad Tikerberid

Teine poolaeg algas Nooruse jaoks veidi passiivsemalt. Hea võimalus tekkis 50. minutil Tauno Anveltil, mil ta karistuslöögist kasti tsenderdatud palli peaga väravavahile kätte lõi. Kaks minuti hiljem murdis Mairo Tikerberi vastaste kaitseliinist läbi, kuid tõstis palli väravast üle.

Edasi Noorus  enam mängutempos püsida ei suutnud ning Santose mehed hakkasid järjest enam Jõgeva meeskonna väravale survet avaldama. Mängu esimene värav sündis viiekümne viiendal minutil karistuslöögist ning pärast seda Noorus enam õiget hoogu üles ei saanudki. Kaheksa minutit hiljem magas Nooruse kaitse Santose ründeliini mineku maha ning seisuks tablool sai 2:0.

Nooruse kaitsjad jäid vastastega hätta ka seitsmekümne üheksandal minutil, mil Santose ründaja murule tõmmati ning nende kasuks määrati penalti, mille tartlased ka realiseerisid. Viimne nael Nooruse kirstu löödi kaheksa minutit enne lõppu, kui Ivar Sova virutas nurgalöögist karistusalasse löödud lahtise palli Rauno Pristavka selja taha.

Nooruse au suutsid päästa vennad Tikerberid. Viis minutit enne mängu lõppu andis keskväljalt vanemale vennale söödu Mairo Tikerberi. Mario võttis palliga kiiruse üles, mängis vastaste kaitsjatest mööda ning saatis üks-üks olukorrast palli kindlalt vastaste väravavõrku.

Enne mängu lõppu püüdis Noorus veel Santosele vastu hakata, kuid tempokas kohtumine oli teinud oma töö ning lõppskoor jäi ikkagi 4:1 “pühakute” kasuks.