Noorus-96 tõusis turniiritabelis teisele kohale

Esmaspäeval Maardus peetud Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga seitsmenda vooru kohtumises alistas Jõgeva SK Noorus-96 esindusmeeskond Maardu Unitedʼi 3:2 ning kerkis turniiritabelis teisele kohale.

Maardu kunstmuruväljakul viiekümne kuue pealtvaataja ees peetud mängu avapoolaeg lõppes väravateta viigiga, teisel poolajal löödud viiest väravast nelja autorina märgiti kohtumise protokolli kodumeeskonna mängija.

51. minutil avas skoori Dmitri Kravtsov, üheksa minutit hiljem viigistasid jõgevalased Maardu väravavahi Nikolai Kostroma omaväravana kirja läinud tabamusest seisu. 71. minutil suutsid maardulased Andrei Nazarovi löögist taas juhtima minna, kuid jälle ei püsinud Unitedʼi eduseis kuigi kaua. Vaid kaks minutit hiljem oli pall taas kodumeeskonna väravas ‒ ja uuesti tuli jõgevalastele appi Nikolai Kostroma, kellele läks kirja juba teine omavärav.

Kohtumise 77. minutil oli võõrustajatel võimalus taas juhtima minna, kuid Jevgeni Novitski ei suutnud 11 meetri karistuslöögil Noorus-96 väravat kaitsnud Timo Kotkast üle mängida. Vaid kolm minutit hiljem mängis karistusalas käega Maksim Titkov, jõgevalastele kolm võidupunkti toonud penalti realiseeris meeskonna edukaim väravakütt Kaarel Põldma.

Hooaja neljanda võidu saanud Noorus-96 on liigatabelis 14 punktiga teisel kohal, liidripositsioonile tõusnud Võru FC Heliosest jäädakse maha vaid ühe punktiga. 13 punktiga järgnevad Tallinna JK Legion ja Narva United FC.

Kuuenda vooru järel tabelis liidrikohal olnud ning lähimat konkurenti juba nelja punktiga edestanud Narva Unitedʼi eelmise kohtumise tulemus tühistati diskvalifitseeritud mängija kasutamise tõttu.

Kaarel Põldma jätkab teise liiga põhja/ida piirkonna edukamate väravalööjate edetabeli eesotsas, nii temal kui ka Tallinna Legioni mängijal Maksim Kisseljovil on kirjas kaheksa väravat.

Laupäeval kell 14 läheb Noorus-96 Vaimastvere Arenal vastamisi turniiritabelis kolmeteistkümnendal kohal oleva Kohtla-Järve JK Järve II meeskonnaga.