Noorus-96 kerkis teises liigas kolmandale kohale

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga põhja/ida piirkonna turniiri üheksateistkümnenda vooru kohtumises alistas Jõgeva SK Noorus-96 võõrsil Tallinna Dünamo 2:1 ning tõusis liigatabelis taas esikolmikusse.

Möödunud kolmapäeva õhtul Tallinnas Wismari staadionil peetud kohtumises tegutsesid jõgevalased eriti õnnestunult avapoolaja 32. ja 33. minutil, kui Kaarel Põldma ja Targo Parkala viisid külalised järjestikuste tabamustega 2:0 juhtima. Kaarel Põldmale oli see tänavuse liigahooaja kahekümnendaks väravaks, Targo Parkala on vastaste väravavõrku saatnud kolm palli.

Noorus-96 kaheväravaline eduseis püsis peaaegu kohtumise lõpuni. Seitsmekümnendal mänguminutil Sergei Balbutski teise kollase kaardi järel arvulisse vähemusse jäänud võõrustajatel õnnestus Jõgeva meeskonna väravasuul seisnud Rauno Pristavka üle mängida alles 88. minutil, Dünamo ainsa värava lõi Nigeeria jalgpallur Arome Julius Onogu.

Eelmise vooru järel jõgevalasi edestanud meeskonnad kaotasid üheksateistkümnendas voorus punkte. Võru FC Helios ja Tallinna JK Legion tegid omavahelises kohtumises võitlusliku 3:3 viigi, Tartu FC Merkuur ei saanud aga meeskonda kokku ning pidi andma Tallinna FC Levadia III tiimile loobumisvõidu.

Seitse vooru enne turniiri lõppu on Legionil liidrina 42 punkti. Helios ja Noorus-96 jäävad maha võrdselt nelja punktiga, parem väravate vahe annab teise koha Võru meeskonnale, kes on sel hooajal paistnud silma hea kaitsetegevusega ‒ 19 kohtumises on neile löödud vaid 19 väravat. Kuue parema hulka mahuvad veel Merkuur (36 p), Lasnamäe Ajax (33 p) ja Levadia III (33 p).

Laupäeval kell 14 läheb Noorus-96 Jõgeva aleviku staadionil vastamisi liigatabelis 12. kohal oleva Maardu Unitedʼiga.

Vooremaa veergudel on veel kajastamata Jõgeva linna esindusvõistkonna tänavusuvine edukas esinemine Eesti karikavõistlustel, kus peeti kaks kõva lahingut Järvamaa meeskondadega.

Avavoorus alistas Noorus-96 samuti teises liigas mängiva SK Imavere 1:1 seisul lõppenud normaalaja järel lisaajal 4:1. Marcus Mardimäe avas 21. juunil Vaimastvere Arenal peetud kohtumise skoori 75. minutil, külalised viigistasid kolmandal üleminutil Martin Ellrami poolt realiseeritud 11 meetri karistuslöögist. Jürgen Hiljurand viis võõrustajad 108. minutil taas ette, mängu kangelaseks tõusis aga 16aastane Marcus Mardimäe, kes lõi 111. ja 117. minutil Imavere väravavõrku veel kaks vastuseta jäänud palli.

1. juulil Paide linnastaadionil peetud teise ringi mängus osutas Noorus-96 aga südi vastupanu Premium Liigas mängivale Paide Linnameeskonnale. Mikk Kesküla ja Kaarel Põldma väravatest võitsid jõgevalased avapoolaja 2:1 ning kuigi Tauno Anvelti 72. minuti tabamuse järel oli veel 81. minutil seis 3:3 viigis, võtsid nimekamad vastased lõpuminutitel siiski kindla 7:3 võidu.