Noorus-96 kaotas, kuid duubel SK Illi võitis

Eesti jalgpallimeistrivõistluste II liiga põhja/ida piirkonna kolmanda vooru mängus kaotas Jõgeva SK Noorus-96 laupäeval koduväljakul Tartu JK Welco II meeskonnale 1:3 (1:2). Kuid duubelmeeskond Vaimastvere SK Illi alustas oma debüüthooaega Tartus 3:0 (0:0) võiduga FC Helios II meeskonna üle.

Tänu kevadilma soojenemisele ja mängijate töötundidele, õnnestus eelmise nädala lõpuks mängukorda saada ka Vaimastvere Arena. Kuna väljaku mängukõlblikkus jäi viimaste päevade otsustada, siis lükati laupäevase kodumängu algus neli tundi edasi. Kell kuus õhtul alanud esimene kodumäng kulges esialgu Noorusele lootusrikkalt.

Vahelduvate võimalustega kulgenud kohtumises õnnestus väljakuperemeestel 20. minutil skoor avada, kui täpne oli Riigo Paumets. Järgnenud minutid olid närvilised ning Jõgeva mängijad pühendasid end liialt kohtunikega vaidlemisele. Ühel sellisel hetkel õnnestus vastastel (Rauno Loit) 31. minutil ka viik jalule seada. Seejärel tabas taas vigastus nagu ka eelmises mängus Priit Jõeäärt, kes pidi platsilt verise jalaga lahkuma.

Värav riietusruumi kaasa

Lisaks ühe põhimängija kaotamisele, tabas Nooruse mängijad poolaja viimasel minutil veel teinegi raske löök. Kaitseliini ja väravavahi Rainer Kalde ebakindluse kasutas ära vastaste mängija Rauno Puusepp, kes lõi mitte millestki tekkinud olukorras  2:1. Nii võeti vaheajaks riietusruumi kaasa valus värav.

Teisel poolajal jõgevalaste mängupilt siiski paranes. „Mäng hakkas paremini laabuma, suudeti ka ise midagi luua, kuid i-le jäi täpp panemata,” võttis poolaja kokku meeskonna treener Igor Orlov. Parim võimalus avanes Kaarel Põldmaal, kui ta vastaste väravavahiga ootamatult üks-üks olukorda jäi. Paraku ei olnud pealelöök täpne.

Hoopis tartlased olid need, kes veel korra eesmärgile jõudsid, kui 57. minutil skooris Tõnn Laos ja Welco juhtis 3:1. Viimastel minutitel oli Noorusel võimalusi kaotusseisu vähendamiseks, kuid väravani siiski ei jõutud. Nii alustati kodumänge 1:3 kaotusega.

Konkurentidest seni ühe mängu vähem pidanud Jõgeva SK Noorus-96 on 3 punktiga kahest mängust hetkel turniiritabelis üheksandal kohal. Laupäeva õhtul kohtub Jõgeva meeskond Tartus Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul Tartu JK Tammeka III meeskonnaga, kes on hooaega alustanud kolme kaotusega.

SK Illi alustas võidukalt

Paremini läks aga SK Noorus-96 duubelmeeskonnal, Vaimastvere SK Illil, kes pidas pühapäeva õhtul IV liigas oma debüütmängu Tartus Tamme staadioni kunstmuruväljakul. Peaaegu suvesoojas toimunud mängus alistati FC Helios II kindlalt 3:0.

Esimene poolaeg pakkus võrdselt võimalusi, kuid sihile ei jõudnud kumbki meeskond. Teisel poolajal muutusid SK Illi meeskonna rünnakud teravamaks. Mitmel korral pääses vastaste kaitseliinist läbi 18aastane poolkaitsja Marek Reiman. Kuni 53. minutil lõi just tema Vaimastvere meeskonna esimese värava Eesti meistrivõistlustel, viies Illi 1:0 ette.

Järgnenud minutitel tekkis ridamisi ohtlikke olukordi ka Illi värava ees. Pall käis ka väravas, kuid seda pärast suluseisu fikseerimist. Häid võimalusi skoori suurendamiseks oli ka Reimanil. Viimastel minutitel surusid tartlased aina rohkem, kuid seda hõredamaks jäi ka nende tagala. Seda kasutasid Illi mängijad, kes juubeldasid veel kahel korral. 84. ja 89. minutil jõudis väravani Felix Ranne ning SK Illi oli liigaturniiri sissejuhatuseks saanud väärt 3:0 võidu.

Vaimastvere SK Illi meeskonnas, keda uue võistlusvormi soetamisel toetas OÜ Juta & Kaido, käis avakohtumises väljakul 15 pallurit. Teiste seas ka SK Noorus-96 meeskonna kogenuim mängumees Eduard Lehtmets.

Juba sel pühapäeval kell 13 kohtub SK Illi Vaimastvere Arenal Põhja-Sakala II meeskonnaga. Kolmapäeval, 18. aprillil mängitakse aga Tartus Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul Eesti Jalgpalli Liidu väikeste karikavõistluste 1/32 mängus Tartu JK Tammeka IV meeskonnaga.