Noorus-96 kahe vooru järel kolmandal kohal

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga põhja/ida piirkonna teise vooru kohtumises alistas Jõgeva SK Noorus-96 laupäeval võõrsil Tartu FC Santose II meeskonna 5:2 ning on turniiritabelis kolmandal kohal.

Tasavägiselt kulgenud avapoolaeg lõppes Jõgeva linna esindusmeeskonna 2:1 eduseisus. Andro Lepp viis Noorus-96 juba kohtumise kuuendal minutil 1:0 juhtima, kuid kümme minutit hiljem viigistas Karl Markus Kõivastik seisu. Külaliste teise värava lõi 19. minutil Nikolai Roop, viis minutit hiljem oli Karl Markus Kõivastikul taas võimalus seis viigistada, kuid kohtuniku määratud 11 meetri karistuslöögil tal väravavaht Rainer Kaldet üle mängida ei õnnestunud.

Annelinna kunstmurustaadionil peetud kohtumise teisel poolajal dikteerisid mängu aga juba Jõgeva pallurid. 52. minutil lõi Noorus-96 mulluse hooaja edukaim väravakütt Kaarel Põldma oma tänavuse avavärava. Üheksa minutit hiljem saatis palli Santose väravasse sellest hooajast Noorus-96-ga liitunud põltsamaalane, eelmistel hooaegadel esiliiga-B turniiril Tallinna FC Ararat TTÜ rivistuses mänginud Margo Parkala. Vaevalt neli minutit pärast Parkala tabamust oli pall taas Santose väravas, jõgevalaste viienda tabamuse autoriks oli Mikk Kesküla. Kohtumise lõpu eel said väravarõõmu tunda ka võõrustajad, Kaarel Maaseni värav tegi lõppseisuks 5:2.

Neljateistkümnest meeskonnast jätkavad kahe vooru järel täiseduga vaid Narva United FC ning Tallinna FC Levadia III. Neli punkti on tabelis neljal meeskonnal, parem väravate vahe ja löödud väravate arv annab kolmanda koha Jõgeva SK Noorus-96le. Järgnevad Lasnamäe FC Ajax, Tartu FC Merkuur ja Tallinna JK Dünamo.

Pühapäeva keskpäeval läheb Noorus-96 Vaimastvere Arenal vastamisi liidrikohal oleva Narva Unitedʼiga. Eelmisel hooajal teises liigas neljanda koha saanud United on tänavu kahe vooru järel ainus meeskond, kes on suutnud oma väravavõrgu puutumatuna hoida.

Päev varem peab Vaimastvere Arenal oma Eesti meistrivõistluste kolmanda liiga debüütmängu FC Jõgeva Wolves. Kohtumine FC Vastseliina meeskonnaga algab laupäeval samuti kell 12.