Noorteturniiridel jätkavad Jõgevamaa tiimid vahelduva eduga

Tüdrukute B-klassi Eesti meistrivõistlustel alistas Suure-Jaani United ja Põltsamaa SK Motiiv ühendnaiskond IX voorus Tallinna FC Ajaxi 3:2, järgmises mängus tehti aga väravateta viik Nõmme Kaljuga. Põltsamaa neidudest kasvatasid võidumängus oma väravaarvet Kristiina Aria ja Mariana Kees.

Voor enne avaringi lõppu on võrdselt 24 punktiga tabeli tipus Põlva FC Lootos ja Tallinna JK Legion, ühendnaiskonnal on 19 punkti.

Kristiina Aria ja Mariana Kees teevad Eesti noortekoondise koosseisus kaasa ka Eesti naiste meistriliiga turniiril, kus viimati suudeti 3:2 üle mängida Tallinna Kalev. Noortekoondise ajaloo esimesse võitu andsid suure panuse ka põltsamaalased: Aria lõi oma karjääri esimese meistriliigavärava, Kees tegi kaitses silmapaistvalt hea mängu ning andis ka ühe väravasöödu.

B2-vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel on teises liigas liidripositsioonil olev Põltsamaa Sport viimastes voorudes saavutanud suureskoorilised võidud. Pakri SK Alexela alistati 5:2, JK Sillamäe Kalev 8:2 ning Raplamaa JK 7:0. Põltsamaalastest on resultatiivsed olnud Sander Tõnissoo, Markus Orav, Marek Jürgenson, Karl Kolts ja Kristjan Heinmäe.

Viis vooru enne turniiri lõppu on Põltsamaal tabelis 33 punkti, ühe kohtumise vähem pidanud Pärnu JK-l on kolm punkti vähem. Kolmandal kohal olev Sillamäe Kalev on kogunud 24 punkti.

Laupäeval kell 11 kohtub Sport Lille tänava staadionil tabelis viimasel kohal oleva Viimsi FCF MRJK-ga, nädal hiljem ollakse samas vastamisi SK-ga Tääksi.

C1-vanuseklassi sügisringi B-turniiril sai Jõgeva SK Noorus-96 selle hooaja esimese kaotuse, kui koduväljakul jäädi 1:3 alla Tartu JK-le Merkuur-Juunior. Kiired ja osavad tartlased juhtisid teise poolaja algul Nikita Balanenkovi väravatest juba 2:0, kui Arti Põldes 43. minutil vahe minimaalseks vähendas. Jõgevalaste edasised rünnakud siiski vilja kandnud, hoopis tartlastel õnnestus viis minutit enne kohtumise lõppu Janek Pika löögist kolmas värav lüüa.

Nelja vooru järel on Merkuuril 12 punkti, järgnevad Tartu FC Santos 10 ja Kohtla-Järve JK Järve 6 punktiga. Jõgevalastel on kolmest kohtumisest kirjas neli punkti.

Järgmised kaks mängu peab Noorus-96 võõrsil: homme mängitakse Paide Linnameeskonnaga ning 1. septembril Kohtla-Järvega. 4. septembril kell 17 ollakse aga Jõgeva aleviku staadionil vastamisi Keila JK-ga.