Noored muusikud andsid kontserdi ja rääkisid endast

Möödunud teisipäeval, 1. oktoobril, mil tähistati rahvusvahelist muusikapäeva, külastasid Lustiveret Klassikaraadio projekti raames kolm noort muusikut, kes andsid sealse põhikooli õpilastele klassikalise muusika kontserdi.

Muusikapalade vahele räägitud lood ja küsimused-vastused esinejate ning kuulajate vahel lõid meeldiva ja vahetu õhkkonna, mis aitas harva klassikalist muusikat kuulavatel noortel seda paremini mõista ning selle olemusse süüvida.

Kui külalised-muusikud Lustivere lastelt ja noortelt küsisid, paljud neist Klassikaraadiot kuulavad, polnud tõstetud käsi just palju, aga samas siiski rohkem, kui ehk oodata oleks osanud.

Noor pianist Auli Lonks rääkis, et on koos Pipilota Neostuse ja Johanna Randperega juba kolm aastat koos musitseerinud ning neist on saanud head sõbrad. Nii tuldi ka sel aastal koos  kontsertreisile.

 

Osales telesaates “Klassikatähed”

Auli Lonks on kindlasti paljudele tuttav telesaatest “Klassikatähed”. Auli tunnistas, et esialgu polnud tal plaanis selles saates osaleda, sest arvas, et pole selleks valmis. Aga tema õpetaja oli teistsugusel seisukohal ja soovitas tal konkursist osa võtta. Seejärel asus õpetaja soovitust toetama ka Auli pere ning nii ta saatesse läkski.

“Nüüd võin kindlalt öelda, et see oli väga õige otsus. Saates osalemine oli väga õpetlik ning andis suurepärase kogemuse,” rääkis Auli.

Johanna Randpere sõnul on ta nii-öelda muusika sees üles kasvanud ja tundis juba varakult, et tahab sellega tõsisemalt tegelema hakata. Tšello tundus talle esialgu kuidagi võõras, ent mida paremini ta seda mängima õppis, seda rohkem pill talle meeldima hakkas. Johanna Randpere tõdes, et ega laval publiku ees esinemine talle eriti kerge pole, ent muusik peab sellega lihtsalt harjuma.

Auli õppis väikeses koolis ja sattus seal klaverit mängima huvialakeskuses. Pärast kolmandat klassi tundis ta, et teda huvitab klaveri mängimine väga ja ta asus seda muusikakeskkoolis õppima. Samas ütles noor pianist, et ei asunud muusikuteele kellegi soovitusel, valikul sai määravaks tema enda tahe. Auli Lonks tunnistas, et kõrgete sihtide poole püüdlemine pole lihtne, seda peab väga soovima.

 

Otsustada aitas kontserdi videosalvestus

Pipilota Neostus ütles, et temal küll soovitati Tallinna muusikat edasi õppima asuda, kuid nentis samuti, et peamine on oma soov ja tahe. Pipilota sõnul tegi tema oma valiku flöödi kasuks pärast seda, kui nägi sümfooniaorkestri kontserdi videosalvestust, kus talle millegipärast just flööt eriliselt silma ja kõrva hakkas.

Kõik kolm noort muusikut olid seda meelt, et arenemiseks tuleb  mingil hetkel minna end erialaselt täiendama ka Eestist kaugemale. Samas kinnitasid nad, et Eestist lõplikult ära kolida  ei kavatse.

“Me oleme Eesti patrioodid,” kinnitasid noored.

 

Nagu kõik teised

Käimasolevast kontserttuurist rääkides märkisid neiud muu hulgas, et tahavad koolides esinedes näidata oma eakaaslastele,  et on täpselt samasugused noored nagu neid kuulama tulnud publikki.

Noored muusikud saavutasid Lustivere kooliõpilastega hea kontakti. Nad teavad, et vahetu suhtlemine publikuga aitab klassikalise muusika vastu huvi äratada.  

“Ma tõesti ei kujuta ette, kes ma siis oleksin või mida teeksin, kui ma poleks muusik,” tunnistas Pipilota. Kõik kolm kinnitasid,  et jätkavad koos musitseerimist ka pärast Klassikaraadio kontserttuuri, millele pannakse tänavu punkt Sauel.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus