Naiste liigas saavutas Jõgeva Tähe magusa võidu

Jõgeva Tähe saalihokinaiskond kohtus laupäevases naiste liiga mängus mulluse Eesti meistri Saku Fortunaga ning sai tulemusega 8:6 tabelisse kirja hooaja teise võidu. Mängu parimaks tunnistati kaks väravat visanud Anu Tammiku, kaks väravat jäi ka Triinu Saluste arvele, ühe lisasid Marika Dodjak, Teele Randoja, Rimante Valancauskaite ja Eneli Vadi.

Kuigi 17. minutiks oli Saku Fortuna naiskond saanud tänu kahe arvulise ülekaalu ärakasutamisele 2:0 eduseisu (väravad mängu 40. sekundil Anete Nõulikult ja 17. minutil Katre Kellerilt), suutsid jõgevalased perioodi lõpus mänguseisu viigistada. 19. minutil viskasid paarikümnesekundilise vahega väravad Triinu Saluste ja Eneli Vadi. Teisel kolmandikul suutsid sakulased küll korraks uuesti juhtima minna, kuid Anu Tammiku ja Teele Randoja väravad viisid Jõgeva perioodi lõpuks 4:3 eduseisu. Kolmanda kolmandiku algus kuulus juba täielikult Jõgevale, 50. minutiks juhiti  Anu Tammiku, Rimante Valancauskaite ja Marika Dodjaki väravatest 7:3. Seejärel saabunud väikese mõõnaga lasti vastased küll ohtlikult lähedale ja 55. minutiks oli eduseis kahanenud minimaalseks, kuid Triinu Saluste 57. minutil löödud värav jäi Saku naiskonna ponnistustest hoolimata õnneks mängu viimaseks ning Jõgeva Tähe võitis 8:6.

Kahe ringi järel, kui kõigil naiskondadel on mängitud kuus kohtumist, on Jõgeva Tähe naiskond liigatabelis nüüd kolmandal kohal. Tabeliseis: 1. Sparta Spordiselts 12 p, 2. Eesti Maaülikooli SK 12 p, 3. Jõgeva SK Tähe 6 p, 4. SK Saku Fortuna 6 p.

“Hooaja algus oli meil raske,” võttis treener Marko Saksing kokku kaks esimest mängudevooru. “Paar mängu olid meil head, aga lõpptulemuse otsustasid väiksed detailid. Esimese ringi mängus Saku Fortuna vastu, mille samuti võitsime, oli meil rohkem õnne.”

Laupäevane mäng oli treeneri sõnul juba päris hea. “Näha on, et naiskond on tõusuteel. Võistkond on päris korralik ja natuke annab veel paremaks minna,” ütles Marko Saksing ning lisas, et sellele on palju kaasa aidanud möödunud hooajal Sparta naiskonnas mänginud Teele Randoja naasmine. “Loodan, et naised on kevadel valmis tiitlit võtma,” sõnas treener.

Eraldi kiidusõnad lausus treener ka 15-aastase väravavahi Andrea Randmaa kohta, kes oli esimest korda terve mänguaja väravas. "Natuke pabistasin küll, et kuidas ta hakkama saab, aga sai päris ilusasti. Tubli tüdruk!” kiitis Marko Saksing.

Vastastest rääkides ütles Saksing, et pärast mõne olulise mängija lahkumist hooaega ebaõnnestunult alustanud mullune meister on hakanud järjest paremini mängima. “Teises ringis võitsid nad nii Spartat kui ka Tartut ning eks nad tulid ka meid võitma,” nentis ta.  “Kaotus oli neile kindlasti suur üllatus.”

Järgmise kohtumise peab Jõgeva Tähe naiskond 8. veebruaril, kui kell 15.00 ollakse koduhallis taas vastamisi Saku Fotunaga.