Medalirõõmu ka Jõgevamaa kergejõustiklastele

Nädalavahetusel Tallinnas Kadrioru staadionil toimunud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus võitsid Jõgevamaalt pärit sportlased neli medalit. Eesti meistriks tuli Anu Teesaar, kahvatumad medalid said kaela Kaisa Kukk ja Mihkel Saks.

Kaheksanda täiskasvanute meistritiitli võitnud Anu Teesaar (Nõmme KJK) oli 15.63ga parim kuulitõukes, edestades hõbedaga lõpetanud Kätlin Piirimäed 44 sentimeetriga. Pronksmedali pälvinud Monica Vainola kaotas kahele paremale juba rohkem kui kahe meetriga. Kettaheites sai Teesaar 47.64ga teise koha, meistriks tuli 48.82 heitnud Kätlin Tõllasson.

Mullu maratonis ning tänavu poolmaratonis Eesti meistriks tulnud Kaisa Kukk (SK Treeningpartner) võitis hõbemedali 5000 meetri jooksus. Ajaga 17.34,84 lõpetanud Kukke edestas 2,48 sekundiga Egle-Helene Ervin, kolmas oli 17.37,94ga Annika Rihma.

Ülemöödunud aastal kaugushüppes Eesti meistriks tulnud Mihkel Saks (Tallinna Kalev) sai tänavu 7.26ga kolmanda koha. Meistriks tuli 7.63 hüpanud Henrik Kutberg, hõbeda sai 7.36ga Meelis Siimson.

Napilt jäi medalita 400 meetri jooksus neljandana lõpetanud Jakob Goroško (TÜ ASK; 48,85), sama positsiooni hõivas 5000 meetri jooksu lõpuprotokollis ka Rauno Laumets (SK ProRunner; 15.02,88). Tänavu noorsooklassi meistrivõistlustel 800 meetri jooksus kuldmedali võitnud Laura Ernits (SK Jooksupartner) sai täiskasvanute hulgas ajaga 2.22,31 kuuenda koha.