Valmis sai Eesti esimene nuti-pilveaabits

Ajakirjal Horisont on valminud esimene omataoline mobiilirakendus, millega on võimalik lihtsalt ja kiirelt tundma õppida pilvi ning nende tähendust ilma ennustamisel, teatas MTÜ Loodusajakiri.

11 pilveliigi ja nende 34 alamliigi kõrval, aitab “Horisondi pilveaabits” lähemalt tuttavaks saada ka teiste atmosfäärinähtustega, näiteks sademete, vikerkaare ja halo vormidega. “Seadsime eesmärgiks, et kasutajasõbralikkuse huvides oleks rakendus võimalikult lihtne ning pilvede liike ja teisi nähtusi saaks määrata iseloomulike fotode abil,” sõnab aastaid pilvede vaatlemisega tegelenud Jüri Kamenik. “Eriliseks teeb rakenduse asjaolu, et pilveliike tutvustades on välja toodud ka nende tähendus ilma prognoosimisel. Näiteks kas teadsite, kui näete taevas kiudpilvi, siis on suure tõenäosusega 6–12 tunni pärast sadu oodata?”

Lisaks enam kui 150 fotole ja lühikirjeldustele sisaldab uus pilve-äpp ka sõnastikku.
“Horisondi pilveaabits” töötab enamikes Android-süsteemiga mobiiltelefonides ja tahvelarvutites ning see on kõigile huvilistele tasuta allalaaditav Google Play veebipoes. Järgevalt on plaanis hakata arendama ka teistele mobiilsetele seadmetele sobivaid pilveaabitsa versioone.

“Horisondi pilveaabitsa” sisu koostasid ilmahuviline Jüri Kamenik ja Horisondi toimetaja Ulvar Käärt. Rakenduse tarkvara- ja tootearendusega tegeles Marko Peterson Walk & Learn OÜ-st.
Mobiilirakendus valmis tänu Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusele.
Vooremaa