Toetust saab taotleda koolide ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmiseks

Alates tänasest saab Innovest toetust taotleda koolide ettevõtlusõppe praktilisemaks ja mitmekülgsemaks muutmiseks. Projektide raames võib näiteks kooli noori juhendama kutsuda ettevõtjaid, läbi viia praktilisi õpitubasid, huviringe ning korraldada ettevõtlikkusega seotud uudseid kooliväliseid tegevusi. Taotlusvoorus jagatakse projektide vahel 250 000 eurot ning taotlusi saab Innovesse esitada kuni 7. veebruarini, teatas Innove sisekommunikatsioonijuht.

Haridus- ja teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmijuhi Kristi Ploomi sõnul on toetuse andmise eesmärk tõhustada koolide, kogukonna ja ettevõtjate koostööd. “Tegemist on teise taotlusvooruga, esimesest voorust sai toetust palju põnevaid projekte, mille raames kutsuti kooli noori juhendama ettevõtjaid, tehti õpitubasid ja laagreid. Hea meel oli näha, et paljud ettevõtjad ja kohalikud omavalitsused soovisid koolidega koostööd teha, loodetavasti on see nii ka selle vooru puhul. Erinevad uuringud on näidanud, et noorte paremaks kohanemiseks tööeluga tuleb koolis lisaks faktiteadmistele enam arendada õppurite loovust, algatusvõimet ja ettevõtlikkust. Kooliväliste partnerite kaasamine võimaldab muuta ettevõtlusõpet elulisemaks, näiteks viia õpet läbi väljaspool kooli, ettevõtte probleemidele lahendusi otsides jms,” nentis Ploom.

Taotlusvoorust on toetust oodatud taotlema koolid ja era- või avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Taotlejal tuleb projekti kaasata ka vähemalt üks partner. Juhul kui taotleja ei ole kool, peab vähemalt üks projekti partneritest olema kool. Koolide all peetakse silmas üldhariduskoole ning kutse- ja rakenduskõrgkoole.

Ettevõtlikkuse taotlusvoorus jagatakse projektide vahel 250 000 eurot, millest Euroopa Sotsiaalfondi toetus on 85 protsenti ja riiklik kaasfinantseering 15 protsenti. Ühele projektile antakse toetust 1000 kuni 25 000 eurot. Panustada tuleb ka kümme protsenti omaosalust.

Taotlusvooru Koolide, kogukonna ja ettevõtjate koostöö toetamine ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmiseks<http://www.innove.ee/eurotoetused/taotlejale/ettevotlusope/> projektitaotluste esitamise tähtaeg on 7. veebruar 2018 kell 17 ning taotlused tuleb esitada e-keskkonnas<https://etoetus.struktuurifondid.ee/>.

Taotlejad on oodatud ka infopäevadele, mis toimuvad 10. jaanuaril Tartus ja 11. jaanuaril Tallinnas.

Täpsem teave ja infopäevadele registreerimine:
www.innove.ee/ettevotlusoppevoor<http://www.innove.ee/ettevotlusoppevoor>
Vooremaa