Lühidalt

Tähe tuli hooaja avakohtumises raskest seisust välja

Eelmisel pühapäeval pidas Jõgeva SK Tähe Eesti meistriliiga hooaja avakohtumise, kus kodusaalis oli nende vastaseks EMÜ spordiklubi. Kohtumine algas Tähe mängijate ja poolehoidjatele korraliku šokiga, sest esimesel kolmandikul jäi Jõgeva klubi lausa 0:4 kaotusseisu.

Teise kolmandiku alguses teenis EMÜ mängija Martins Simsons käega mängu eest kaheminutilise karistuse ning ülekaalu kasutas Jõgeva võistkond kärmelt ära, avades oma väravatearve. Jõgeva avavärava autoriks oli Toomas Peterson.

Edasi jätkus mäng Jõgeva Tähe dikteerimisel, mängijad vähendasid vahet ühele väravale. Viimasele puhkepausile mindi veel EMÜ 5:4 eduseisult. Viimasel kolmandikul ei andnud Jõgeva mängijad vastastele palju asu. Kolmandiku algul suutsid EMÜ mängijad visata küll kuuenda värava, kuid sellega keeratigi Tartu võistkonna kraanid kinni. Kohtumise viimase kolme minutiga viskasid Jõgeva mängijad neli väravat.

Kohtumise parimaks tunnistati Tähe poolelt kapten Raul Kivi, kes viskas kolm väravat. Kaks väravat ning ühe väravani viinud söödu sai kirja Pavel Semjonov. Kolm punkti kogus ka kaitsemängija Toomas Peterson, kes lisaks kohtumise avaväravale andis ka kaks resultatiivset söötu.

Järgmise Eesti meistriliiga kohtumise peab Jõgeva SK Tähe juba sel laupäeval spordihoones Virtus, kus kell 18.00 algavas mängus on nende vastaseks möödunud aastal hõbemedaliga leppima pidanud TTÜ spordiklubi.

EILI ARULA

Saalihokinaised alustasid hooaega kaotusega

Eelmisel pühapäeval pidas Eesti meistriliigas avakohtumise  Jõgeva Tähe naiskond, kes pidi tunnistama EMÜ spordiklubi paremust. Avakolmandikul jäädi 0:3 kaotusseisu ning seda ei suudetud kogu mängu jooksul tagasi teha. Viimasel mängukolmandikul õnnestus Tähe naistel küll EMÜ-ga 3:3 viiki mängiga, kuid kohtumise lõppskooriks jäi ikkagi 9:5 EMÜ kasuks.

Tähe parimaks  mängijaks tunnistati Anu Tammiku, kes viskas kolm väravat. Kolm resultatiivsuspunkti teenis veel Marika Dodjak, kes viskas ühe värava ning andis kaks väravani viinud söötu. Värava sai kirja ka Rimante Valancauskaite. Ühe resultatiivsuspunkti väravani viinud söödu eest said kirja Kerttu Klaarman, Riin Buddell ja Kadi Saluste.

EILI ARULA

Maakonna meister poiste jalgpallis on Jõgeva Noorus

Poiste E-klassi maakonna meistrivõistlustel osales neli võistkonda: Põltsamaa spordikooli kaks koosseisu, Adavere põhikooli võistkond ja Jõgeva Noorus 96. Esikoha võttis sel turniiril ülikindlalt Jõgeva SK Noorus, kes võitis  suureskooriliselt kõiki vastaseid. Teise koha sai Põltsamaa SK esimene koosseis ning kolmanda koha Põltsamaa duubelvõistkond. Neljandaks jäi Adavere põhikool.