Lootus kasvatas koduväljakul võiduarvet

Eesti saalihoki meistrivõistluste esiliigaturniiri teise ringi mängus alistas SHK Jõgeva Lootus pühapäeval Virtuse spordikeskuses Rapla SK 4:3 (2:1, 1:2, 1:0).

Rapla avas Tõnis Põdra viskest skoori kaheksandal minutil, kuid juba neli minutit hiljem olid võõrustajad 2:1 eduseisus. Avavärava viskas Alari Pagi, Lootuse viis juhtima Mario Paulus. Teise perioodi algus oli taas edukam esiliiga üheksa tugevama meeskonna turniiril seitsmendal kohal olevale külalismeeskonnale. 19. minutil viigistas Rivo Rehe seisu, vähem kui kolm minutit hiljem viis Tõnis Põder Rapla taas ühe väravaga juhtima.

1. minutil jäi aga Rapla vähem kui 50 sekundi jooksul platsile vaid kolme väljakumängijaga. Esmalt eemaldati takistamise eest Andi Kuum (Alari Pagi sai võimaluse karistusviskega seis viigistada, kuid kohtumise jooksul 27 tõrjet teinud Rapla väravavaht Villu Koger oli ka sel korral kindel), seejärel kepilöögi eest ka Rivo Rehe.

Kahemehelise ülekaalu väravaks vormistamine Lootusel siiski kuigi hõlpsaks ei kujunenud, alles kolm sekundit enne Kuuma karistusaja lõppemist suutis Nikolai Roop Rapla väravasse saata Alex Guske söödust tulnud palli.

Väravale vaatamata jäid külalised veel kaheks minutiks platsile vaid kolme väljakumängijaga, sest protesteerimise eest saatsid kohtunikud Siim Oks ja Ago Kaasik karistuspingile ka Tõnis Põdra. Seekord jõgevalastel järjest ligi neli minutit kolmekesi mänginud Rapla meeskonna väravavõrku sahistada enam ei õnnestunud.

1. minutil viis Siim Hõim siiski Lootuse juhtima ning kuigi ka Rapla sai seejärel arvulises ülekaalus mängida, suutsid jõgevalased nappi 4:3 eduseisu lõpusireenini hoida.

Viiest senipeetud kohtumisest neli võitnud Jõgeva Lootus on turniiritabelis 12 punktiga kolmandal kohal. Tabeli tipp on siiski äärmiselt tihe: liidrikohal olev Sparta Team Automaailm III on kogunud 14 punkti, Lootusega võrdselt 12 punkti on ka Viimsi Kepil ja Ääsmäel, vaid üks punkt vähem on kirjas Tartu Tornaadol. Nelja poolfinalisti hulka pääsemise lootus pole kadunud ka 9 punktiga kuuendal kohal oleval Bändidosel.

Jõgeva Lootusel on teise ringi mängudest pidamata veel kolm kohtumist, kõigis neis on vastasteks peamised konkurendid. Laupäeval kell 15.30 kohtutakse Tartus EMÜ spordihoones Spartaga, 25. märtsil kell 15 ollakse koduväljakul vastamisi Ääsmäega. Teise ringi lõpetab 31. märtsil Tallinnas peetav mäng Viimsi Kepiga.