Lootus kaotas esiliigas kindlalt Tornaadole

Vana aasta viimases Eesti saalihoki meistrivõistluste esiliigaturniiri mängus sai SHK Jõgeva Lootus hooaja esimese kaotuse, kui võõrsil jäädi alla Tartu Tornaadole 1:8 (0:3, 1:2, 0:3).

Alagrupiturniiri samuti täiseduga alustanud Tartu meeskond, mille koosseisus mängib viis eelmisel hooajal Eesti Maaülikooli SK meeskonnas Eesti meistriks tulnud mängijat (Sten Kõiv, Mihkel Must, Tõnis Vainomäe, Juhani Võik ja Taavi Lepik), juhtis kümneminutilise mängu järel Vainomäe ja Võigu tabamustest 2:0. Külalised jäid seejärel vähemusse, sest ebasportliku käitumise eest eemaldati 2+10 minutiks Nikolai Roop ning kolmeteistkümnendal minutil suurendas veel mõne aasta eest Jõgeva Tähe rivistuses mänginud Erki Teder tartlaste eduseisu kolmele väravale.

Kolmest viieteistkümneminutilisest perioodist koosneva mängu teise kolmandiku algul vähendas Mario Paulus küll Lootuse kaotusseisu 1:3-le, kuid rohkemat külalismeeskond ei suutnud ning Tornaado viskas mängu lõpus veel viis vastuseta jäänud väravat. Kodumeeskonna mängijatest olid võrdselt kahe tabamusega resultatiivseimad Sten Kõiv, Keijo Lehes ning Juhani Võik.

Jõgevalaste väravat kaitsnud Ingmar Huononeni kontosse kogunes 39 edukat tõrjet, Tornaado väravasuul olnud Taavi Lepik suutis tõrjuda 24 Lootuse mängijate pealeviset.

A-alagrupis on üheksa punktiga esikohal Tartu Tornaado, järgnevad SHK Jõgeva Lootus (6 p), Sparta Team Automaailm II (3 p), Bändidos (0 p) ja Valga Välk (0 p). Kahel paremal on pidada veel üks kohtumine, ülejäänutel seisab ees kaks mängu.

1. jaanuaril kohtub Lootus Tallinnas alagrupiturniiri viimases mängus Sparta duubelmeeskonnaga. Seejärel mängivad kõigi alagruppide kolm paremat ehk kokku üheksa meeskonda teise ringi turniiri, kuhu võetakse kaasa alagrupimängude tulemused. Teise ringi neli paremat meeskonda pääsevad poolfinaalidesse, esiliiga meister selgub 14. aprillil Tallinnas Kalevi spordihallis.