Linnavalitsus tahab Karikakrale uue hoone ehitada

Jõgeva linnavalitsus tahab lasteaia Karikakar  praeguse hoone lammutada ning ehitada järgmisel aastal asemele uue maja. Enne aga tuleb lõpetada Rohutirtsu lasteaia renoveerimine.

Aprillis otsustas linnavalitsus katkestada 2007. aastal valminud ehitusprojekti muudatuste tegemise ning nüüd taotletakse siseministeeriumilt luba uue lasteaiahoone ehitamiseks.

Uue hoone rajamine eeldab kõigepealt ehitusprojekti, mille tegemiseks kulub kuid. Reaalse ehitamiseni enne järgmist aastat kindlasti ei jõuta.

Uus maja tähendab lastele nüüdisaegseid tingimusi. Juba ainuüksi tervisekaitse nõudmised on karmistunud ning vana maja uuenenud nõudmistega kooskõlla viimine eeldaks projekti ümbertegemist ja teatavaid ümberehitusi. 

Ruume tuleks ümber teha

Jõgeva abilinnapea Mihkel Kübara sõnul on vanasse hoonesse nüüdisaegset lasteaeda rajada väga keeruline. Eelkõige puudutab see tualett- ja riietusruume, mis on väiksemad, kui vaja oleks. Kui tualett- ja riietusruume suurendada, siis peaks rühmaruumi vähendama, mis tähendaks taas probleeme. Vanas hoones muutub vaheseinte lõhkumine ja ruumide ümberpaigutamine Jõgeva linnavalitsuse arenduse peaspetsialisti Erki Tederi hinnangul üsna mõttetuks.

“Aeg on palju muutunud ja ka meie lapsed väärivad uut moodsat maja,” märkis ta. Sellepärast on vaja julgus kokku võtta, lammutada vana hoone ning ehitada uus. “See võib minna plaanitust veidi kallimaks, kuid lõpptulemus on jätkusuutlik,” tunnistas Kübar.

Tema kinnitusel õpib linnavalitsus Rohutirtsuga tehtud vigadest.  Et uue hoone ehitamise ja vana rekonstrueerimise summad on tänapäeva ehitushindades võrreldavad, annab see julgust unistusega edasi minna.

Järgmise sammuna tellib Jõgeva linn sõltumatu ehitusliku ekspertiisi, kust selgub, kas on otstarbekam vana lasteaia rekonstrueerimine või uue ehitamine. 

KOIT-kavast 15 miljonit

Jõgeva linnavalitsuse arenduse peaspetsialist Erki Teder ütles, et Jõgeva lasteaia Karikakar renoveerimiseks on kohaliku omavalitsuse investeeringute ehk KOIT- kavast eraldatud 15 miljonit krooni, millele lisandub linna omafinantseering.

Tederi sõnul on nad jälginud ka uute lasteaedade ehitamise maksumust mujal Eestimaal ning aru saanud, et nende kasutada olevad summad võimaldaksid ehitada uue hoone. Karikakra hoone ehitamist alustati 1976. aastal, vahepeal ehitus konserveeriti ja lõpetati 1985. aastaks. Maja ehitamisel on kasutatud erinevaid materjale. “Kardame, et selle hoone tehniline seisukord on veel halvem kui Rohutirtsul, nentis Teder. 

Probleemid Rohutirtsuga

*Lepingu järgi pidi ehitaja AS Facio Ehitus Rohutirtsu remondi lõpetama 2010. aasta 8. jaanuariks

*2009. aasta 16. novembriks pidi üks korpus valmis saama, et lapsed sinna sisse tuua

*Leping Facio Ehituse ja Jõgeva linna vahel lasteaiahoone renoveerimiseks sõlmiti 2009. aasta 17. juulil

*Ehitaja ei suutnud rekonstrueeritud objekti tähtajaks üle anda, vaid seiskas tänavu 18. jaanuaril objektil tööd.

*Jaanuaris alanud poolte vahelised läbirääkimised lepingu tähtaja pikendamiseks ei andnud tulemusi, Jõgeva linn otsustas lepingust taganeda

*Lasteaia Rohutirts renoveerimise riigihanke võitis Facio Ehitus 8,1 miljoni krooniga, asjatundjate hinnangul oleks õige hind olnud 11-12 miljonit krooni.

*Umbes kahekümne miljoni krooniga saaks juba ehitada täiesti uue lasteaia

*Rohutirtsu majaga sarnane hoone  lammutati Kuressaares täielikult ja ehitatakse uus, sest remonti alustades selgus, et majal polegi korralikku vundamenti.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus