Laupäeva õhtul tuleb Kasepääl memme-taadi suvepidu

Täna Kasepääl peetaval  Jõgevamaa memme-taadi suvepeol “Maa ja vesi” esinevad nii lauljad, tantsijad kui ka pillimängijad. Koos seenioritega astuvad publiku ette ka noored Jõgeva muusikakoolist.

Lavastaja ja üldjuhi Airi Rütteri sõnul arvestati peole pealkirja valimisel selle toimumist Peipsi järve kaldal. Peoplatsile minnakse rongkäigus, mis algab Raja kultuurimaja juurest. 

Tantsud moodustavad platsile kujundeid</p>

Esimesena esinevad  memmede tantsurühmad Linda Niinemetsa tantsuga “Pidulik labajalg”. “Lavastuses on arvestatud ka meie maakonna praegusel territooriumil muistsetel aegadel paiknenud piirkondi Vaigat, Soopoolitset ja Mõhut, mis paiknesid vastavalt Jõgeva, Mustvee ja Põltsamaa ümbruses. Peo lõpus kõlab kooride ja rahvapillimängijate ühises esituses laul “Mis sest, et aastat kaovad”, mille saatel ka ühiselt tantsitakse,” rääkis Rütter

“Tantsud on kenad ja väärikas eas inimestele jõukohased ja nendest moodustavad platsile ka kujundid,” märkis lavastaja assistent ja rahvatantsuõpetaja Maimu Karv, kelle sõnul toimusid peo ettevalmistamiseks proovid Jõgeva, Mustvee ja Põltsamaa piirkonnas.

Puhkpilliorkestriks on tänavusel suvepeol Põlva linnaorkester Peeter Änilase taktikepi all. Puhkpillimäng kõlab rongkäigu ajal ja saadab ka ühendkooride laule.  Maakonna ühendkooris esineb esimest korda möödunud aastal tegevust alustanud Kasepää valla naisansambel  “Eluõied” Tiheda lasteaia muusikaõpetaja Diana Hindi juhendamisel. Kooride üldjuhiks on  peol dirigent Merle Nisu. “Lavastusele annabki oma võlu rahvatantsu, seeniortantsu, koorilaulu ja rahvapillimuusika põimumine,” ütles Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt. “Peol, mis saab olema igati värvikas ja lustlik, on esindatud 26 kollektiivi 11 Jõgevamaa omavalitsusest ja viis külaliskollektiivi. Kokku on oodata ligi viitsadat esinejat,” lisas ta.   

Istekohti jätkub viiesajale pealtvaatajale

“Esineb ka Jõgevamaa rahvamuusikaansambel, millesse kuuluvad Tabivere, Esku ja Siimusti kapell ning Jõgeva muusikakooli rahvamuusikaansambel. Noorte osalemine peol väärtustab põlvkondade vahelist sidet ja annab sündmusele ka särtsu,” ütles rahvamuusikaorkestri üldjuht Eha Niglas. “Väga hea, et pidu Kasepääl toimub. Varasemad sündmused on näidanud, et Peipsi rannik on suurepärane peopaik,” lisas ta.

Peo projektijuht,  Kasepää valla kultuuritöötaja Terje Paalits märkis, et kaasa elama mahub piiramatu arv inimesi, istekohti peaks aga jätkuma vähemalt viiesajale. “Ettevalmistused on käinud tugevas meeskonnatöös,” tunnistas ta.

“Kasepää vald tundis igati rõõmu, kui maakonna kultuurielu eestvedajad otsustasid seenioride peo korraldada samal päeval Kalevipoja kala- ja veefestivaliga,” laususid vallavolikogu esimees Aivar Anijago ja vallavanem Jüri Vooder.

Oma toetusega on suvepeo kordaminekule kaasa aidanud Jõgevamaa Omavalitsuste liit   ja Leader-programm.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus