Kristjan Rosenberg kümnevõistluses Eesti meister

Kristjan Rosenberg (EMÜ SK) võitis esikoha nädalavahetusel Rakveres peetud Eesti meistrivõistlustel kümnevõistluses. 22aastane tabiverelane kogus kümne alaga 7738 punkti ning edestas järgnevaid ligi 150 punktiga.

Karjääri esimese täiskasvanute meistritiitli võitnud Rosenberg alustas võistlust uue isikliku rekordiga 100 meetri jooksus, läbides distantsi 0,6-meetrises taganttuules ajaga 10,75. Senine tippmark paranes 29 sajandikuga ning avaala järel edestas Rosenberg Tenerifel püstitatud kümnevõistluse isikliku rekordi (7907 punkti) graafikut 98 punktiga.

Järgnevatel aladel edumaa siiski vähenes ning esimese võistluspäeva lõpuks oli liidripositsioonil jätkanud Rosenbergil koos 4175 punkti, millega edestas rekordigraafikut veel 12 punktiga. Teised avapäeva tulemused: kaugushüppes 7.21, kuulitõukes 13.32, kõrgushüppes 2.10, 400 meetri jooksus 50,08.

Teise võistluspäeva esimesel kolmel alal segas võistlejaid tugev vihmasadu, eriti kannatasid selle tõttu tulemused teivashüppes, kus kuus meest ületasid küll 4.50, kuid järgnev kõrgus jäi kõigil alistamata.

Kristjan Rosenbergi tulemused teisel päeval: 110 meetri tõkkejooksus 15,29, kettaheites 36.06, teivashüppes 4.50, odaviskes 59.81, 1500 meeti jooksus 4.41,90.

Hõbemedali võitis Rakveres 7593 punkti kogunud 18aastane Johannes Erm (SK Leksi 44), kolmanda koha sai 7541 punktiga Janek Õiglane (Audentese SK).