Koondatud Mustvee õmblejad asuvad suvel taas tööle

Jõgeva maavalitsus ja Marat on leidnud ettevõtjad, kelle loodav firma plaanib tootmist alustada augustikuus. Esialgu saab õmblustsehhis tööd viiskümmend inimest, kuid järgmiseks kevadeks on planeeritud sada töökohta.

Lahendus maavalitsuse abiga

Loodava ettevõtte juhataja Heikki Boode sõnul aitasid Mustvees tootmise taastamise otsust langetada tõsiasjad, et kohapeal on olemas kvalifitseeritud tööjõud ning võimekas juht. Nimelt jätkab tsehhi endine juht Anatolia Lunina Boode kinnitusel uue ettevõtte tegevjuhina.

Samas mainis uue ettevõtte juhataja, et töölised vajavad põhjalikku ümberõpet, sest uue ettevõtte ekspordiks minevatele toodetele on nõuded väga ranged. Nii selle kui ka näiteks transpordi osas on töötajatele abiks Jõgeva maavalitsus.

“Praegu üritame saavutada kokkulepet Jõgevamaa Tööhõiveametiga, et augustis saaks alustada töötajate täiendkoolitusega,” ütles Jõgeva maavanem Aivar Kokk, kelle sõnul oleneb sellest ettevõtte käivitumine. Vajadusel on maavalitsus valmis ümber kohandama ka bussiliikluse.

“Väga rõõmustav on, et maavalitsus meie ettevõtmisele igati toeks püüab olla,” oli Boode rahul. Maavanem omalt poolt avaldas heameelt, et tõsiseltvõetavad ettevõtjad on leitud ning Maratist koondatud töötajad saavad uuesti tööle asuda. Kes loodava ettevõtte investorid on, seda Boode avalikustada ei soovinud.

Töötajad ümberõppeks valmis

Marat sulges tellimuste puudumise tõttu Mustvee tehase 6. mail ning koondas kõik 115 töötajat. Sellest ajast on otsitud õmblustsehhile uusi peremehi ning Marat lubas tehase üüri anda sümboolse 501 krooni eest kuus. Huvi tundsid tootmisruumide vastu väga mitmed firmad juba varem, kuid läbirääkimised kandsid vilja alles nüüd.

Õmblustsehhi endise juhi ja tõenäoliselt ka loodava uue firma tulevase tegevjuhi Anatolia Lunina sõnul ootasid töötajad uudist uuest omanikust väga.

?Lootus oli, et tulevad uued omanikud ja praegu on kõigil väga hea meel,? rääkis ta. Lunina ei sõnul ei ole ta kursis, kui paljud endised töötajad on endale uue töökoha leidnud, kuid tehasejuhi sõnul on neid ilmselt vähe.

Ta lisas, et ei ole kõigi töötajatega veel kohtunud ning ei oska öelda, milline on meelestatus ning suhtumine ümberõppesse. Varem on Mustvee tehast üle 20 aasta juhtinud Lunina avaldanud arvamust, et töölistel ei tohiks ümberõppega probleeme tekkida.

?40-50-aastased naised teevad oma tööd hästi, sest neil on palju kogemusi. Samas pole nad ka nii vanad, et ei suudaks ümber õppida,? kinnitas Lunina Vooremaale kevadel.

Staa?ikamad vabriku töötajad on Mustveel õmblejaametit pidanud üle kolmekümne aasta. Töölisi on lisaks Mustvee ja Kasepää vallale ka Tormast, Avinurmest ja Lohusuust.

BOKS:

Sündmused Mustvee tehase umber:

Märtsis leiavad õmblejad rakendust vaid 60 protsendi ulatuses. Töölisi teeb ärevaks fakt, et mais ja aprillis on neile veel vähem tööd ette nähtud.

10. märtsil külastavad Mustvee tehast Marati omanikud ja juhid ning teatavad sulgemisest. Põhjuseks tuuakse tootmisstruktuuri muutmine.

Märtsi lõpus viib Tööhõiveamet kokku koondatavad töölised võimalike uute tööandjate – Sangari, Ilves Extra ja Nordlandeni esindajatega.

6. mail suletakse Marati Mustvee tehas ning koondatakse kõik 123 töötajat, sealhulgas 99 õmblejat.

14. juunil teatab maavalitsus, et on leitud ettevõtjad, kes Mustvee tehases taas töö käima panevad

MARTTI KASS

blog comments powered by Disqus