Koolitantsu maakonnavoorus konkureeris 29 vahvat tantsunumbrit. Kui mitmelt rühmalt just, ei hakka siinkohal huupi pakkuma: see, et Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio osa rühmi oli end üles andnud rühma enda nime, osa aga tantsustuudio üldnime all, tekitas tantsupäeval niigi piisavalt segadust ning pole mõtet seda siinkohal suuremaks ajama hakata.
Nähtu põhjal võib öelda, et maakonna tantsurühmade tase on varasematega võrreldes ühtlasemaks läinud; et tantsulusti ja oskusi on juurde tulnud ning kostüümidelegi on hakatud rohkem tähelepanu pöörama. Samas võib see tingitud olla ka sellest, et maakondlik tantsupäev oli tänavu esimest korda üksiti Koolitantsu ametlik maakonnavoor ning sellele Eesti Tantsuagentuuri egiidi all korraldatud üritusele tõelistest proffidest ?ürii silme alla ei julenud need, kes oma võimeid piisavaks ei hinnanud, üldse tullagi. Või kui tulid, siis osalesid n-ö konkursivälisel järelkontserdil.
14 edasipääsejat
Tartus 26. ja 27. märtsil toimuvasse Koolitantsu piirkonnavooru valis ?ürii, millesse kuulusid vabakutseline koreograaf Marge Ehrenbusch, Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuõpetajad Anu Sööt ja Raido Mägi ning meie maakonna esindajatena aeroobikatreener ja maakondlike tantsupäevade käivitaja Marika Prave ning Viljandi Kultuuriakadeemia vilistlane Heidi Klamp, neliteist tantsunumbrit. See on Jõgeva-suguse väikese maakonna kohta päris hea tulemus.
Nüüd siis piirkonnavooru pääsenud tantsunumbrid eri kategooriates.
LASTETANTS
I-III kl: Adavere PK “Sokiloomad” ja Jõgeva Kultuurikeskuse Tantsustuudio rühma Nööbikesed “Vahvad sellid”
VABATANTS
IV-VI kl: Adavere PK “Suveöö juhtum” ja Jõgeva KK TS rühma KKK “Jäätumistants”
VII-IX kl: Adavere PK “Koos”, Jõgeva KK TS rühma Fööniks “Sagardumine”, Jõgeva KK TS rühma Fooria “Vaikides”
X-XII kl: Jõgeva KK TS rühma Flex “Kumendus”, W.II.D (Põltsamaa) “InSane”
SHOWTANTS
IV-VI kl: Palamuse G vanema rühma “Koos on hea”, Jõgeva KK TS rühma KKK “Meie moodi”
VII-IX kl: Jõgeva KK TS rühma Fööniks “Na Na Na” ja “Väsimatud”
X-XII kl: Jõgeva KK TS rühma Flex “Kes teab kus ja kuidas?”
Välja anti ka pikk rida eripreemiaid, mida siinkohal üles lugeda ei jõuagi.
Pisaratega lõpp
Külalistest ?üriiliikmetele jättis Jõgevamaa tantsurühmade üldpilt suhteliselt korrektse mulje. Nende meelest oli häid muusikaleide, ent tantsude valgusre?ii jättis soovida: tantsiti tihti liiga pimedal ja tossusel laval ning sattuti liigsesse vaimustusse siinmail veel vähe kasutatud stroboskoobist. Kõige selle tõttu läks nii mõnigi ilus tantsuhetk kaotsi, sest seda lihtsalt polnud näha!
Adavere Põhikooli rühmad üllatasid ?üriid oma värskete ideedega. Sealne tantsujuhendaja Terje Õunapuu oli tantsunumbrid põhjalikult läbi töötanud ning ning need olid täis üha uusi ja uusi leide. Samas ei muutunud tantsud trikitamiseks, vaid iga element oli neis põhjendatud.
Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio rühmad said kiita nii hea lavakultuuri kui ka läbimõeldud kostüümide eest.
Kuigi piirkondlikku vooru pääsesid tõepoolest põhiliselt Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio ja Adavere Põhikooli rühmad, ei peaks Jõgeva kultuurikekuse juhataja Airi Rütteri sõnul teisedki oma tantsutujul langeda lasta.
“Et meie tantsustuudio rühmad teevad rohkem trenni kui tavalise maakooli tantsurühmad seda teha saavad, on loomulik,” ütles Airi Rütter. “Lisaks sellele kutsume me väljastpoolt maja lisaõpetajaid oma tantsijaid harima. Selge see, et siis on ka tulemused paremad.”
Rütteri arvates polnud see päris õige, et edasipääsejad kohe tantsupäeva lõpus välja kuulutati: kui muidu oli Diana Lorentsi poolt meeleolukalt juhitud päev väga tore ja lõbus, siis lõppes see paljude jaoks pettumuspisaratega.
“Rääkisin sellest ka Koolitantsu peakorraldaja Kristjan Kurmiga ja ta oli minuga nõus,” ütles Airi Rütter.
RIINA MÄGI