Päästeamet otsustas 2,28 miljoni euro suuruse kriisivalmiduse toetuse jagunemise, raha läheb omavalitsustele alternatiivsete sidepidamisvahendite ning generaatorite ostmiseks ja ühendamiseks.
Mais välja kuulutatud toetusvooru saabusid taotlused
77 omavalitsuselt 6,1 miljoni euro ulatuses.
„Omavalitsused tegid väga lühikese aja jooksul hea töö ning kõik meile esitatud projektid olid vajalikud ja põhjendatud. Kuna taotlusi tuli rohkem, kui seekord eelarves oli raha, siis pidime tegema valikuid ning lähtusime seniste kriiside õppetundidest.
Otsustasime rahastada esmajärjekorras alternatiivsete sidepidamisvahendite ostmist ning generaatorite ostmist ja ühendamist,“ selgitas päästeameti kriisivalmiduse nõunik Terje Lillo.
Hindamisel võeti aluseks ka põhimõte, et iga omavalitsuse kriisivalmiduse suurendamine on oluline ja vajalik, seega saavad toetust kõik taotluse esitanud omavalitsused.
„Elekter ning side on kriisiolukorras möödapääsmatult vajalikud, seega oleme kindlad, et pärast projekti elluviimist paraneb kohalike omavalitsuste kriisideks valmisolek märkimisväärselt ja see on hea baastase, millelt edasi minna. Meie soov on toetustega jätkata ka järgnevatel aastatel, et kohalike omavalitsuste kriisivalmidust kivihaaval edasi ehitada,“ ütles Lillo.
Toetusraha said ka kõik kolm Jõgevamaa omavalitsust. Jõgeva vallale eraldati kolme projekti peale 31 795, Mustvee vallale kahe projekti eest 26 392 ja Põltsamaa vallale ühe projekti toetuseks 16 416 eurot.
Päästeamet sõlmib kohalike omavalitsustega raha kasutamiseks lepingud ning tegevused peavad olema lõpule viidud hiljemalt 2022. aasta lõpuks.
VOOREMAA