Kodus alustati suure 10:1 võiduga

Jõgeva SK Pedja jäähokimeeskond pidas neljapäeva õhtul oma selle hooaja esimese kodumängu Lõuna-Eesti hokiliigas ja saavutas suureskoorilise 10:1 (3:1) võidu Äksi MC39 üle. Sellega avati ka 2009/10 hooaja liigaturniiril oma võiduarve. 6. jaanuaril oli samade meeskondade vaheline matš Äksis andnud 7:7 viigi.

Seekordne kohtumine algas Jõgeva meeskonnale pisut kohmetult ning esimestel minutitel tundus initsiatiiv kalduvat külalistele. 3. minutil eksis Pedja meeskonna kaitseliin ja Äksi läks juhtima 1:0.

Mängupilt muutus alles esimese poolaja keskel. Mida edasi, seda organiseeritumaks SK Pedja rünnakud muutusid. 10. minutil andis Raul Kivi oma kaitsetsoonist täpse söödu vabaks mänginud Margus Gussile, viimane jäi vastaste väravavahiga üks-üks ning hetk hiljem oli viik jalule seatud – 1:1.

Seejärel oli paar korda hea väravavõimalus Alon Pärlinil, kuid otsustav vise kas läks mööda või tabas väravavahti. 14. minutil oli Jüri Narits see, kelle täpne vise peaaegu tsoonijoonelt tee väravasse leidis. Jõgeva asus juhtima 2:1. Külalised teenisid varsti esimese 2-minutilise karistuse, kuid Jõgeva midagi ohtlikku ei saavutanud. Hoopis Äksi meeskond aktiviseerus viimastel minutitel ja kuna Jõgeva kaitse- ja ründeliini vahele jäi liiga suur tühimik, eksiti mitmel juhul ohtlikult sööduga. Õnneks päästis olukorrad Jõgeva puurilukk Ülo Guss.

Veidi aega enne vaheaega õnnestus hoopis Rainer Kaldel visata kolmas litter Äksi väravavõrku ja poolaja võitis Jõgeva 3:1.

Vaheajal sõnas meeskonna peatreener Kaido Poom, et mäng on lahjavõitu. “Kohati nagu midagi on, kuid väravaid ei tule.” Meeskond võttis seda kuulda ja teine 20 minutit käis mäng ühte väravasse. Enam soojendust ei tehtud.

23. minutil kasvatas Jõgeva sportlik linnapea Kalmer Lain eduseisu 4:1-le. Kolm minutit hiljem leidis tee väravasse Jüri Naritsa löökvise, kusjuures Jõgeva mängis hetkel teistkordselt arvulises ülekaalus. Järgmisel minutil kasvas Pedja eduseis juba 6:1-le. Naritsa söödu vormistas väravaks taas Lain.

Siis tuli viieminutiline väravatepõud, kuigi ka Äksi noored mängijad püüdsid iga hinna eest väravani jõuda. Puudu jäi aga kas oskustest või olid jõgevalased õigel ajal õiges kohas jaol.

Kuumaks läks Äksi väravasuul aga alates 32. minutist, mil järjepanu saatsid litri väravasse Kalde ja kahel korral Guss. Viimane tegi sellega kodupubliku ees ka kübaratriki, kuid et oli külm ilm, siis keegi oma peavarju jääle ei heitnud. Jõgeva eduseis oli juba 9:1. Ilusa punkti pani mängule Raul Kivi, kes 39. minutil realiseeris Pärlini hea söödu. Seega koduseinte suur 10:1 võit. Õhus oli kümme kraadi külma ja iga külmakraadi eest premeeriti külmalinna esindusmeeskonda ühe väravaga.

SK Pedja mängijatest olid seekord resultatiivsemad Margus Guss 3+1, Kalmer Lain 2+1, Jüri Narits 2+1, Raul Kivi 1+2 ja Rainer Kalde 2+0. Kaks söödupunkti sai kirja Urmo Rohtmets ja ühe söödu Alon Pärlin.

“Lõpp oli juba parem, kuid me oleks võinud veel rohkem visata. Tarvis on rohkem väravale lüüa,” kommenteeris Poom.

Juba homme — pühapäeval, 17. jaanuaril kell 12 peab SK Pedja järgmise kodumängu, võõrustades kell 12 Mustvee maantee väljakul Viljandi meeskonda.

Paljud hokisõbrad tunnevad huvi, miks harrastajate liigamängudes mängitakse ainult kaks, mitte kolm perioodi. Põhjus on Eesti jäähallide erakordselt kallis tunnihinnas ja see on reguleerinud ka mängu pikkuse lühemaks. Et tingimused kõikjal võrdsed oleksid, mängitakse lühendatud ajaga ka välisväljakutel. See reegel ei kehti ainult meistriliiga mängudel.