Kiiruisutajad võistlesid Inzelli MK-etapil

Nädalavahetusel Saksamaal Inzellis peetud MK-sarja kolmandal etapil oli Adavere kiiruisutamine esmakordselt esindatud nii naiste kui ka meeste võistlustel. Saskia Alusalu teenis väärtuslikke MK-punkte ühisstardiga sõidus, Marten Liiv näitas oma täiskasvanute tippvõistluste debüüdil kõigil distantsidel isikliku rekordi lähedasi tulemusi.

Saskia Alusalu sai võistluste avapäeval kavas olnud 3000 meetris ajaga 4.19,68 B-divisjonis 22 uisutaja hulgas 18. koha. Oma lemmikdistantsi isiklikule rekordile kaotas Alusalu 4,27 sekundiga, MK-punktid jäid 4,45 sekundi kaugusele. Tagumises tugevusgrupis oli 4.07,98ga parim Nana Takagi (Jaapan), etapivõit läks A-divisjonis 4.03,18ga võidutsenud Martina Sablikovale (Tšehhimaa).

1500 meetris edestas B-divisjonis 17. koha saanud Alusalu viit konkurenti. Lõpuaeg 2.03,82 jäi novembris sõidetud isiklikule rekordile alla 1,38 sekundiga.

Kui varem võistles Saskia Alusalu ühisstardiga sõidus A-divisjonis, siis ala olümpiakavva lisamise järel on ka selle populaarsus tõusuteel ning osaleda soovijate arv on ületanud sõitjate ohutust tagava piiri. Seetõttu on ka ühisstardiga sõidus selles hooajast kaks divisjoni ning eelmisel etapil teenitud punktid ei kindlustanud Alusalule tugevamasse seltskonda püsimajäämist.

14 uisutaja osavõtul toimunud 16ringilist B-divisjoni sõitu alustas Saskia Alusalu aktiivselt – neljandal ringil toimunud vahefinišis sai ta kolmanda koha eest ühe punkti. Edasine võistlus siiski enam punktilisa ei toonud ning adaverelane ületas lõpujoone kaheteistkümnendana, sõidu võitnud hollandlannast Carien Kleibeukerist ligi 29 sekundit hiljem. Vahefinišis teenitud aktiivsuspunkt kergitas Alusalu siiski lõpuprotokollis kaheksandaks, hea koht lisas Eesti parima naiskiiruisutaja kontole ka kaks MK-punkti.

Täiskasvanute MK-etapil B-divisjonis debüteerinud 18aastane Marten Liiv tegi Inzellis korralikud sõidud ja edestas igal alal mitut endast parema isikliku rekordiga uisutajat.

1500 meetri sõidus edestas Liiv 700 meetri järel poole sekundiga eelmisel nädalal sõidetud Eesti rekordi graafikut, kuid lõpujoonel kaotas ta oma tippmargile 0,92 sekundiga ning sai 1.51,87ga 27 startinu hulgas 22. koha.

500 meetrit läbis Liiv Inzellis kahel korral. Välisrajalt startides lõpetas ta ajaga 36,35 (25 osavõtja hulgas 20. koht), siserajalt alustades aga ajaga 36,29 (24 alustanu seas samuti 20. koht). Kahe sõidu kogusumma 72,64 on ligi nelja sekundi võrra parem senisest Eesti tippmargist.

Ka 1000 meetris oli ajaga 1.12,01 lõpetanud adaverelane kiirem viiest konkurendist, kuid tema tulemus tühistati rajajoone ületamise tõttu. Sama saatus tabas selles sõidus muide ka kahte Saksamaa kiiruisutajat.

Üldse oli Inzellis täiskasvanute MK-etapil võistlemas vaid kolm meesjuuniori, lisaks neljal distantsil stardis olnud Marten Liivile tegid kaasa ka hiinlane Fan Yang (B-divisjonis 1000 meetris 8. ning 1500 meetris 12. koht) ja jaapanlane Aoi Yokoyama (5000 meetris B-divisjoni 21. koht).

Sel nädalavahetusel stardivad Alusalu ja Liiv Hollandis Heerenveenis peetaval MK-sarja neljandal etapil.