Ki(i)re mõrv Tabivere raamatukogus

Möödunud reede õhtu oli Tabiveres eriline neile, kes nii näitekunstist kui kriminullidest lugu peavad.

Kohalikus raamatukogus toimus teatri NORA uue lavaloo “Maski taga” esietendus, mille autor ja lavastaja on Tabivere rahvamaja juhataja ning eelnimetatud noorteteatri eestvedaja Anni Luud.

Sedapuhku polnud tegemist tavalise etendusega, kus publik ja näitlejad teine teisel pool n-ö rindejoont. Politseinik, keda kehastas tüki autor ja lavastaja, andis loo proloogis vaatajatele teada, et siinsamas raamaturiiulite taustal teoks saav mõrv tuleb lõpuni lahendada neil. Selleks on neil vahetult pärast kuriteo toimepanekut õigus kõiki ellu jäänud asjaosalisi, kes muide jätkuvalt rollis püsivad, põhjalikult küsitleda ja esitada kuuldu põhjal ühele neist mõrvasüüdistus.

 

Solvatud kvartett saab mõrvakahtlustuse

Neli noort naist, kes on ühel hetkel jälile saanud, et neil on ühine mees (või peigmees või armuke), on otsustanud kohtuda ja suud puhtaks rääkida. Kohale on kutsutud on ka libekeelne mitmenaisepidaja, kes aga selleski olukorras endaks jääb ehk  selgrootult vassib ja keerutab.

Klaas vahuveini igaühele, mõni tantsusamm iga petetud  partneriga… Siis kustub valgus ja kui see taas süttib, on eestimaine Don Juan surnud mis surnud.

Kohale kutsutud seadusesilm annab teada, et kõik neli naist on kahtluse all ja peavad vastama ülekuulajate küsimustele.

 

Võtsid ülesannet tõsiselt

Võis rõõmuga nentida, et publik võttis oma ülesannet tõsiselt ja kõik neli “mõrvarühma” külvasid kahtlusalused küsimustega üle. Ja polnudki tähtis, paljud neist päringutest süüdlase tabamisele lähemale viisid, sest mäng on siiski mäng.

Leidus neidki, kes küsitlejatesummast pisut kaugemal omaette või väiksema grupina aru pidasid, kahtlustaval ilmel lavale jäänud veiniklaase nuusutasid… Oli kuulda ka arvamusi, et ehk pole keegi tapnudki: võib-olla oli poisil nõrk süda ja suri naiste kätte hirmust ära.

Kui politseinik kahtlusalused publiku ette kamandas ja mõrvari teatavaks tegi, oli selge, et ülekuulamistest olulisem oli terane silm etenduse ajal.

Auhinnaraamatu sai “naiskriminalist”, kes ühe eevatütre liigutusi laval hoolega tähele pani.

“Tõesti, ma ei jälginud neid detaile üldse, vaid elasin kogu südamest kaasa, noored mängisid nii hästi,” nentis üks vaatajaist-uurijaist.

Noored — ehk Tuuli Rindemaa, Merlin Ponna, Anne-Mai   Tevahi, Anneli Mutso ja Marek Ranne  — mängisid hästi tõepoolest.

Lavasta ja autor Anni Luud tunnistas, et nende trupile meeldibki mängida pisut erilistes kohtades: keldrites, pööningutel… mõni aeg tagasi anti üks etendus ka Tabivere tuulikus.

“Kavatseme seda nüüd mujalgi mängida – igal pool,  kuhu meid kutsutakse. Info on NORA koduleheküljel olemas,” rääkis Anni.

Seega – kes soovib salapärasele ja lühikesele mõrvaloole kaasa elada ja ka ise uurijarolli proovida, kutsugu NORA kohale, nad tulevad kindlasti!

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus