Kergejõustiklaste võistlussari jätkus Tallinnas

Möödunud laupäeval peeti Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis noorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 47. hooaja teine etapp. 82 kooli rohkem kui 350 noort kergejõustiklast võistlesid kaugus- ja teivashüppes ning 60 meetri tõkkejooksus.

Võrus peetud avaetapil nooremate tüdrukute 60 meetri jooksus neljanda ning kõrgushüppes üheksanda koha saanud 11aastane Kätriin Palm (Jõgeva põhikool) jõudis nüüd esikümnesse kaugushüppes, kus viimasel katsel näidatud tulemus 4.40 andis talle kaheksanda koha. 73 osaleja seas võitis 4.77ga esikoha Mirelle Nataly Klais (Rocca al Mare kool), kolmandast kohast lahutas Palmi 16 cm.

60 meetri tõkkejooksus sai Kätriin Palm ajaga 10,63 20. koha. Jõgeva põhikooli kergejõustiklastest lõpetasid 30 parema hulgas ka Liisbeth Randjärv, kes sai noorema vanuserühma kaugushüppes 3.93ga 21. ning Reiko Allingu, kellele andis 4.45 vanemate poiste kaugushüppes 28. koha.

Suurte koolide arvestuses on Jõgeva põhikool kahe etapi järel 7519 punktiga 23. kohal. Liidrina jätkab Viljandi Kesklinna kool (11 650 p).

Individuaalvõistlejana kaasa teinud Puurmani mõisakooli õpilane Berit Kukk sai vanema vanuserühma 60 meetri tõkkejooksus ajaga 10,05 75 osalenu seas 14. koha. Eeljooksus esikoha saanud Kukke jäi B-finaali kohast lahutama 0,1 sekundit.

Väiksemate koolide hulgas säilitas Avinurme gümnaasium avaetapil kätte võideldud kõrge neljanda koha. Esikohal on 9838 punktiga Parksepa keskkool, 7880 punkti kogunud Avinurme jääb kolmandal kohal olevast Osula põhikoolist maha 396 punktiga.

Avinurme kergejõustiklastest oli taas edukaim Annabel Kruup, kes sai tüdrukute noorema vanuseklassi kaugushüppes 4.10ga 15. koha. Vanema vanuseklassi 60 meetri tõkkejooksus jõudis 30 parema hulka ka Andra Kuusk, kellele eeljooksus näidatud aeg 10,55 andis 75 osavõtja seas 28. koha.

TV 10 Olümpiastarti hooaja kolmas etapp peetakse 7. aprillil Tartu ülikooli spordihoones. Võisteldakse kõrgus-, kaugus- ja teivashüppes ning kuulitõukes.