Katre Arula suutis eriolukorra enda kasuks pöörata, keskendudes asjadele, mis vajasid süvitsi minekut. Töö tulemusena valmis kollektsioon Must Toonekurg.
Lossihoov on meelispaik paljudele inimestele. Hoov on veidi ümber ehitatud, et inimesed saaksid ilusat ilma nautida ja end igati mugavalt tunda. 29. mail, pärast eriolukorra lõppu, avas Katre Arula meistrikoda lossihoovis taas oma uksed.
Eriolukord möödus väga kiirelt
Eriolukord pani inimeste ette valikud: kas võtta tööelust ja rutiinist puhkus või kasutada aega millegi uue õppimiseks ja loomiseks. Arula kasutas karantiiniaega nii enda kui ka meistrikoja jaoks väga produktiivselt.
„Kodus olles läbisin mitu veebikoolitust. Uued teadmised ei jookse kunagi mööda külge maha ning siht on veebipoodi kasvatada. Kuid mida rohkem ma õppisin ja veebis olevatest süsteemidest aru sain, seda rohkem tundus, et ma tegelikult ei tea midagi. Tegin palju tööd, et muuta veebikeskkond toodete esitlemiseks paremaks. Kõige lõpuks kandideerisin moeetendusele OmaMood, mis nõudis veel palju rassimist. See oli minu jaoks väga kiire aeg, käed rüpes ma igal juhul ei istunud,“ ütles Arula.
Kollektsioon sai inspiratsiooni kindakirjadest, täpsemalt kinda pöidlakirjadest. Lihtsaid, kindamustrist erinevaid, kuid väga hästi tervikuga sobivaid mustrimotiive on suurendatud ja võimendatud, et väärtustada ja juhtida tähelepanu esiemade pärandile. Kas sa oled üldse kunagi tähele pannud, et pöidlamuster on kindast erinev?
Kollektsiooni koloriit on inspireeritud muistsetest aegadest pühaks linnuks peetud ja väljasuremisohus olevast must-toonekurest. Seega on värvideks must, valge ja punane.
Materjali hulgas on suur osa taaskasutatud kangal. Osa materjalist pärineb lausa 1980. aastatest.
„Tegemist on minu ema tolle aja moekate siidipluusidega, mis nüüd on taas väärilise kasutuse leidnud,“ ütles Arula.
Moeetendus OmaMood veebis
Moeetendus toimus seekord veebikeskkonnas ning jõudis nii rohkemate vaatajateni. Show leidis aset 11. juunil ja selle eesmärk oli näidata käsitöö väärtusi modernses võtmes. Etendusega sooviti toetada kohalikust käsitööpärandist inspireeritud ning jätkusuutliku, eelkõige aeglase, disainiliikumise põhimõtete järgi valmistatud rõivaste loomist ja kandmist. Kokku sai tõeliselt ainulaadne ja terviklik moeetendus, mille juured on meie rikkalikus pärandis. Samas jäi see siiski minimalistlikuks ja modernseks.
Katre Arula oli etendusel kohal oma uue kollektsiooniga Must Toonekurg. Selleaastane moe-show ei olnud talle esimene, kus ta oma kollektsiooniga välja tuli.
Moekunstnik ootab kõiki huvilisi Põltsamaa lossihoovis asuvasse meistrikotta ning tema tegemistel saab silma peal hoida veebilehel https://et.katrearula.com.
GERLI RÄNI