Kasepää võõrustab taas kala-ja veefestivali

Täna peetakse Kasepääl traditsiooniline Kalevipoja kala- ja veefestival, laadale on oodata rikkalikus valikus ja mitmekülgselt töödeldud kala. Korraldatakse ka erinevaid kala-ja kalapüügiga seotud võistlusi.

Kasepää vallavanema Jüri Vooderi sõnul on  kala-ja veefestivalile registreerunud mitmeid kalaga kauplejaid nii Peipsi äärest kui ka kaugemalt. Mõned saabuvad ka ootamatult laupäeva hommikul ja ruumi peaks jätkuma kõikidele. “Müügile tuleb nii kuivatatud kui ka suitsetatud kala ja kuuldavasti ka viimastel aastatel suuresti haruldaseks  muutunud Peipsi rääbist. Samuti on kala võimalik kohapeal töödelda,” rääkis Vooder.  “Kindlasti tuuakse müügile ka rohkesti Peipsi ääres kasvatatud sibulat, tomatit ja kurki,” lisas ta. 

Konkursil “Kalevipoja kalasupp 2012” osalevad nii firmad kui eraisikud. “Võistlus tõotab tulla huvitav,” lisas Vooder. Võisteldakse selleski, kes jõuab elusa kala vannist osavamini ja kiiremini kinni püüda. Sepa õpitoas saab oskusi harjutada Põlvamaa sepa Teet Lauri juhendamisel. Külaplatsil saab kaasa elada võistluse Rammumees 2012 etapile.

Kultuuriprogrammi sisustavad  Põlva puhkpilliorkester, Mõniste rahvamaja isetegevuslased, Avinurme meeskoor, Jõgeva tantsuneiud Marika Järveti juhendamisel ja segarühm Kelmikülast.

Kella 10-17 avatud ka samovarimuuseum. “Meil saab vaadata ka teadaolevalt Eesti suurimat samovari, mis valmistatud Tuulas ja peaks olema neljakümne liitrine,” rääkis muuseumi perenaine Veronika Kookmaa. “Plaani kohaselt külastab samovarimuuseumi ja Raja vanausuliste palvelat ka proua Evelin Ilves,” ütles ta.

Vallavanem Jüri Vooder meenutas, et esimest korda peeti Kasepääl rahvarohkeim kalapidu ligi kümme aastat tagasi Peipsi Kalurite ühingu esimehe Priit Saksingu eestvedamisel ja see oli pühendatud kalurite päevale, mida selle valdkonna inimesed tänaseni oluliseks peavad. Maavanem Aivar Koka algatusel hakati aga Kasepääl korraldama nüüdseks traditsiooniks muutunud festivali. “Kaluriorganisatsioonidest aitavad aga ka nüüdki festivale korraldada nii Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liit kui ka Peipsi Kalurite Ühing,” märkis ta.

“Lähen  huviga kala-ja veefestivalile. Meeldiv, et festivali korraldamisel on endale põhilise töö ja vastutuse võtnud Kasepää vald ja tuleb sellega igati hästi toime,” lausus Riigikogu liige Aivar Kokk. 

“Kasepää vallas elatakse tegusat igapäevaelu ja ka kaugemalt tullakse siia erinevatel aastaaegadel. Seda piirkonda teatakse vanausuliste palvelate, kalatoa, samovarimuuseumi ja mitmete turismiettevõtete järgi.  Tuhandeid inimesi kokku meelitavaks suursündmuseks on aga vaieldamatult kohaliku omavalitsuse ja koostööpartneritega teoks saav kala-ja veefestival,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus