Kaks väravat ja kamaluga “kollaseid”

Pühapäeval pidas Jõgeva Noorus 96 jalgpalliklubi selle hooaja eelviimase ning koduväljakul viimase kohtumise, kus oli mängus Keila vastu lisaks väravalööjatele staariks ka legendaarne jalgpallikohtunik Margus Kotter, kes välgutas seitse korda kollast ning korra ka punast kaarti.

Juba kohtumise eel tundsid mõlema meeskonna mängijad teatavat aukartust väljakukohtuniku ees, kelleks sel mängul kurikuulus politsei korrakaitseosakonna arendusbüroo juht, kolonelleitnant Margus Kotter. Tõelised jalgpallisõbrad teavad, et Kotter jalgpallimurul tehtud vigadesse ja valjuhäälsesse protesteerimisse leebelt ei suhtu.

Mängijad suutsid end vaos hoida tervelt pool tundi, kuid siis eksis mängureeglite vastu Keila kaitsja Kaspar Oll, kes tõmbas julmalt pikali Jõgeva poolkaitsja Mario Tikerberi. Ollile näitas Kotter selle teo eest kohtumise esimest kollast kaarti.

Jõgeva mehed survestasid vastaseid terve esimese poolaja, näidates, et soovivad hooaja viimaselt kodumängult kindlasti võitu. Rünnakud lõppesid paraku pahatihti palli üle otsajoone löömisega ning korra põrutas Nooruse kaitsja Jürgen Hiljurand selle ka vastaste väravaposti pihta, kust see paraku auti läks.

Esimene värav viimasel sekundil

Esimese poolaja lisaminutil määrati Nooruse kasuks vastaste trahvikasti servalt karistuslöök, mille mängisid kavalalt lahti Eduard Lehtmets ja Mario Tikerberi. Sealt toimetati pall vastaste värava ette. Keila väravavahil õnnestus Tauno Anvelti pealelöök küll tõrjuda, kuid see põrkas ilusti Jõgeva kaitsja Jürgen Hiljurandi jala ette, kel ei jäänud muud üle, kui pall kindla ja tugeva löögiga väravavõrku virutada. Vaid kümmekond sekundid pärast värava löömist vilistas väljakukohtunik esimese poolaja lõppenuks.

Frustratsioon praktiliselt viimasel poolajasekundil löödud värava tõttu oli Keila mängijate käitumisest näha ka teise poolaja algul. Vahetusest mängu sekkunud Keila poolkaitsja Holger Suvi tegi oma meeskonnale korraliku karuteene, kogudes endale vaid kümneminutiliste vahedega kaks kollast kaarti ning teenides mängust eemaldamise. Ühe kaardi sai Suvi pelgalt oma rumalusest ning suutmatusest keelt hammaste taga hoida. Ka Keila treener tuletas oma võistkonnale pidevalt valjuhäälselt meelde, et mehed oma suud koomal hoiaksid ning arutult kollaseid kaarte ei teeniks.

Terav keel jättis Keila kümnekesi

Kümnekesi jätkanud Keilal oli raske palle oma väljakupoolelt minema saada ning Nooruse surve vastaste väravale aina kasvas. Korraliku tulemuseni jõuti siiski alles viis minutit enne kohtumise lõppu, mil Mario Tikerberi liikus palliga hästi vastaste trahvikasti servale ning andis hea söödu värava ette. Söödule sai küll käe vahele Keila väravavaht Kermo Kiiler, kuid kahjuks tõrjus ta palli kenasti Mairo Tikerberi ette, kel jäi üle vaid pall peaga tühja väravasse toksata.

Vahepeal näitas väljakukohtunik Margus Kotter kollast kaarti ka Jõgeva meestele. Tauno Anvelt sai selle vastase mahatõmbamise eest, Kristjan Kuldmägi aja venitamise eest ning Jürgen Hiljurand liigse suupruukimise eest.

Siiski lõppes mäng Jõgeva 2:0 võiduga ning enne hooaja viimast kohtumist asutakse tabelis viiendal kohal. Hooaeg lõpeb Noorusele pühapäeval, mil Pärnus mängitakse FC Metropooliga.  Kui Noorus viimase mängu võidab ning Nõmme United ja Türi Ganvix oma mängudes  kaotuse kirja saavad, tõuseb Noorus liigatabelis kolmandale kohale.