Kaks kaotust kukutasid Noorus-96 seitsmendaks

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga kahekümne viienda vooru mängus kaotas Jõgeva SK Noorus-96 pühapäeval võõrsil Maardu LM II meeskonnale 1:3, lisaks tühistati diskvalifitseeritud mängija kasutamise tõttu nädal varem koduväljakul saadud võit Tallinna FC Ararat TTÜ üle. Hooaja jooksul tabelis korduvalt liidripositsioonil olnud jõgevalased jäid viimaste nädalate jooksul juba teist korda sel põhjusel punktidest ilma ning on viimase vooru eel taandunud seitsmendale kohale.

Maardusse vaid kümne mängijaga sõitnud Noorus-96 läks 9. minutil Riigo Paumetsa väravast 1:0 juhtima ning eduseisu suudeti hoida 60. minutini. Viimase poole tunni jooksul lõi kodumeeskond aga kolm vastuseta jäänud väravat.

Eelmises mängus saadud raske 1:0 võit muutus kaotuseks seetõttu, et Jõgeva meeskonna rivistuses oli väljakul diskvalifitseeritud mängija Mihkel Kukk.

Teise liiga turniiri reeglite punkt 53.2 kohaselt on mängija automaatselt diskvalifitseeritud üheks järgmiseks meistrivõistlustel peetavaks mänguks pärast igat kolmandat hoiatust, mille eest ta ei ole karistust kandnud.

Odaviskes Pekingi olümpiamängudel võistelnud Mihkel Kukk on sel hooajal teises liigas teeninud kolm kollast kaarti. Neist viimase sai ta 1. oktoobril peetud 23. vooru mängus Lasnamäe Ajaxi vastu ning seetõttu oleks ta pidanud 24. vooru kohtumisest eemale jääma.

41 punkti kogunud Noorus-96 on voor enne meistrivõistluste lõppu taganud endale liigas vähemalt seitsmenda koha. Pühapäeval kell 15 Vaimastvere Arenal algavas hooaja viimases mängus, kus vastaseks on esikoha kindlustanud Tallinna JK Legion, on võimalik veel püüda viiendat kohta. Hetkel on kuuendal kohal samuti 41 punkti teeninud Tallinna Dünamo, viiendat kohta hoiab 43 punktiga Tartu Merkuur.