Oma puhkuseplaanide avalikustamisega internetis tasub olla ettevaatlik. Süütu teade mõnes suhtlusportaalis reisiplaanide või reisil viibimise kohta võib halvimal juhul äratada kurjategijate tähelepanu ning olla vihjeks kutsumata külalistele. Reisilt koju jõudes võib nii aga ees oodata ebameeldiv üllatus.
Avalikes suhtlusportaalides nagu Facebook, Orkut, MSN, jt on kasutajatel võimalik oma kontol kirjeldada igapäevaseid tegevusi ja mõtteid. Sellega saab kõigile sõprade nimekirjas olijatele kuvada kiirelt infot näiteks reisile mineku või puhkusel olemise kohta. Tihti on kasutaja profiili info aga ka võõrastele nähtav ning võib panna tegutsema ka murdvargad.
Kindlustuse kodulehel on kahjuennetuslikke soovitusi, kuidas reisil olles kodu turvalisuse eest hoolitseda ning milliste tegevustega ise ära hoida kasvavaid koduse vara varguse kahjusid.
Tasub olla pigem ettevaatlik sellega, kellele internetis jagada üksikasjalikku teavet oma igapäevastest tegevustest ja plaanidest. Samuti tasub eemaldada konto pildialbumist fotod, millelt võiks tuvastada kodu asukoha või selles asuvat vara. On väga suur erinevus, kas selline info on nähtav kümnele lapsepõlvesõbrale või sadadele tuttavatele, keda isiklikult ei tuntagi.
iii
Praegu on oht pigem teoreetiline, kuid see kasvab iga päevaga, kui interneti kasutajatel sõprade ring suureneb.
Hoolitsege selle eest, et reisile minnes oma kodu ise vargakindlamaks muuta. Näiteks leppige kokku naabri või sõbraga, kes reisiloleku ajal tühjendaks postkasti, niidaks muru ning hoiaks muul viisil elamist seisus, et kodust eemalolek ei oleks ilmne.
iii
EVA-GRETE ALJAS, Kindlustusseltsi If kommunikatsioonijuht