Jõgevamaa saalihokinaiskonnad taas võidukad

Laupäeval jätkati Kehras Eesti saalihoki meistrivõistluste naiste liiga mängudega. Jõgeva SK Tähe/Olivia võitis Kuusalu naiskonna Eluterve Naine 6:1 (2:0, 0:1, 4:0) ning Finnish Flashi 16:0 (3:0, 6:0, 7:0), SK Mustvee mängis aga 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) üle Järva-Jaani.

Kuusalu vastu kahe kolmandiku järel minimaalses eduseisus olnud Jõgeva naiskond pani oma paremuse maksma otsustaval perioodil, kui viimase kaheteistkümne minuti jooksul visati vastastele neli vastuseta jäänud väravat. Tähe edukaim oli kaks väravat visanud Jane Suvvi, korra said käe valgeks Riin Buddell, Geidi Kruusmann, Teele Randoja ja Marika Dodjak.

Tähe kohtumine Finnish Flashiga möödus soomlannadest koosneva naiskonna värava all. Kuusteist palli oma selja taha lasknud Finnish Flashi väravavaht Nina Salokorpi tegi neljakümne viie mänguminuti jooksul ka nelikümmend edukat tõrjet, Tähe värava puhtana hoidnud Andrea Randmaa oli aga sisuliselt tööta. Kogu kohtumise jooksul pidi Randmaa oma oskused mängu panema vaid neljal korral ning teisel perioodil ei suutnud soomlannad seejuures teha ühtegi tõrjumist väärt pealeviset. Kolm tabamust kogunes nelja Tähe mängija arvele, n-ö kübaratriki tegid Anu Tammiku, Riin Buddell, Marika Dodjak ja Teele Randoja. Kaks väravat viskas Hanna-Riin Guske, korra olid täpsed Geidi Kruusmann ja Eneli Vadi.

Mustvee naiskond avas skoori teise kolmandiku algul ning edaspidi nende eduseis vaid kasvas. Eriti tihedalt pommitati Järva-Jaani väravat mängu lõpus. Kui Mustvee puurilukk Anastasia Sokolova tegi kogu kohtumise vältel 13 tõrjet, siis vastaste väravavahi Stella-Maria Lingi saagiks langes ainuüksi otsustaval perioodil 12 pealeviset. Kahe väravaga oli Mustvee edukaim Sigrit Jermoškin, ühe tabamuse said kirja Merili Pärn, Heile-Liise Roone ja Kristina Pint.

Kolme mängupäeva järel on 12 punktiga tabeli tipus Sparta Spordiselts ja Jõgeva Tähe, üheksa punktiga järgneb neile valitsev Eesti meister Eesti Maaülikooli SK. Mustvee on üheksa naiskonna konkurentsis kuue punktiga neljandal kohal.

Järgmised mängud peetakse sel laupäeval Kiili spordihoones. Tähe kohtub Kaitseliidu Rapla maleva naiskonnaga, Mustvee läheb vastamisi Sparta ja Arencullega.