Jõgevamaa noortemeeskonnad seni võiduta

Eesti jalgpallimeistrivõistlustel osalevatel Jõgevamaa noortemeeskondadel on avavoorude järel võiduarve veel avamata. Põltsamaa Spordil on kirjas üks viigipunkt, Jõgeva SK Noorus-96 on kaotanud kõik senised kohtumised.

U17 vanuseklassi esiliigaturniiril osalev Põltsamaa JK Sport pidas aprillikuus kolm kohtumist vastaste väljakul. Avavoorus tegid põltsamaalased 1:1 viigi Tartu Santosega. 11. minutil viis Põltsamaa meeskonna juhtima Sander Tõnissoo täpne pealelöök, 49. minutil päästis kodumeeskonnale punkti legendaarse ratturi Lauri Ausi poja Artur Ausi löödud värav.

Teises kohtumises kaotas Sport 1:3 Tartu Heliosele (värava lõi Kelar Kuusk), seni viimases mängus jäädi napilt 0:1 alla JK Tallinna Kalev Jüri meeskonnale.

Kaheteistkümne meeskonna konkurentsis on Põltsamaa Sport ühe punktiga üheksandal kohal, tabeli tipus on 12 punktiga Tallinna Infonet. Laupäeval kohtuvad põltsamaalased Tartus sealse Tammekaga, 12. mail peetakse aga hooaja esimene kodumäng. Kell 18 Lille tänava staadionil algavas mängus on Spordi vastaseks liigatabeli liider Infonet.

Ka U16 vanuseklassi esiliigas mängiv Jõgeva SK Noorus-96 on kõik senised kohtumised pidanud võõral väljakul. Hooaja eel jalga vigastanud ründaja Kristjan Rummita mängival Jõgeva tiimil on viimastes voorudes jäänud väravad löömata – Keila JK-le kaotati 0:2, FC Nõmme United’ile 0:9 ning Kohtla-Järve JK-le Järve 0:1.

13 punktiga on liigatabeli liider Tallinna FC Flora esindusmeeskond, järgnevad FC Nõmme United (10 p) ja JK Narva Trans (9 p). Kümnendal kohal olev Noorus-96 läheb sel laupäeval Narvas vastamisi Transiga, tuleval laupäeval mängitakse aga Jõgeva aleviku staadionil esimene kodumäng. Kell 17 algavas kohtumises on vastaseks viiendal kohal olev Pärnu JK Vaprus.