Jõgevamaa noored edukad sprindis ja kõrgushüppes

Laupäeval tehti Võru spordikeskuses algust noorte kergejõustiklaste võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 47. hooajaga. Avaetapil tegi kaasa rohkem kui nelisada noorsportlast 84 koolist.

Jõgevamaa kergejõustiklastest saavutas parima koha individuaalvõistlejana kaasa teinud 13aastane Roger Saar (Põltsamaa ÜG), kes sai poiste vanema vanuserühma 60 meetri jooksu finaalis ajaga 7,89 sekundit kolmanda koha. Esikoha võitnud Dan Šemeljovile (Valga PK) kaotas Saar 0,1 sekundiga, teise koha saanud Lembit Leibenaule (Kose G) viie sajandikuga. Kokku oli selles vanuserühmas stardis 65 sprinterit.

Tüdrukute noorema vanuserühma 60 meetri jooksus (81 osavõtjat) jõudis finaali 11aastane Kätriin Palm (Jõgeva PK). Eeljooksus 8,85ga teist aega näidanud Palm lõpetas finaalis ajaga 8,88 ning sai neljanda koha. Esikoha võitnud Anna Gordijenko (Tallinna Pae G) jooksis 60 meetrit ajaga 8,69 sekundit, kolmandast kohast jäi Palm maha aga vaid kahe sajandikuga.

Esikümnesse jõudis Kätriin Palm ka kõrgushüppes (71 osavõtjat), kus teisel katsel ületatud 1.31 andis talle üheksanda koha. 1.43ga sai esikoha Merili Käsper (Viljandi Jakobsoni K).

Aastase vaheaja järel võistlussarjas osalev Jõgeva põhikool on suurte koolide arvestuses 22. kohal.

Väiksemate koolide hulgas on avaetapi järel kõrgel neljandal kohal Avinurme gümnaasium. Avinurme kergejõustiklastest esines Võrus kõige edukamalt 11aastane Annabel Kruup, kes sai nooremate tüdrukute kõrgushüppes 1.26ga üheteistkümnenda koha.

TV 10 Olümpiastarti hooaja teine etapp peetakse 27. jaanuaril Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis. Võisteldakse 60 meetri tõkkejooksus ning kaugus- ja teivashüppes.