Jõgevamaa naiskonnad jätkavad medaliheitlust

Laupäeval Jõgeval peetud mängudega jõudis lõpule Eesti naiste saalihoki meistrivõistluste põhiturniir. Mõlemad turniiril osalevad Jõgevamaa naiskonnad jõudsid nelja parema hulka ning jätkavad heitlust meistritiitlile.

Jõgeva SK Tähe/Olivia alistas avamängus Arenculle 14:2 (3:0, 7:0, 4:2), kuid kaotas põhiturniiri võitja otsustanud kohtumises Spartale 3:6 (0:2, 0:2, 3:2).

Kuues varasemas selle hooaja mängus oma värava puutumatuna hoidnud Sparta naiskond alustas ka Tähe vastu kindlalt: kolmanda perioodi avaminutil viis Sirli Nellis pealinlased juba 5:0 juhtima. Jõgevalased siiski ei murdunud ning 32. minutil sahises Teele Randoja ilusast viskest lõpuks ometi ka Sparta väravavõrk. Kolm minutit hiljem tabas märki ka Jane Suvvi kaugvise ning 37. minutil näitas taas oma meisterlikkust naiskonna kapten Randoja. Tähe jätkas ka viimastel minutitel üritamist, kuid väravani jõudsid hoopis väikesest šokist üle saanud vastased.

Arenculle vastu oli Tähe mängijatest nelja väravaga resultatiivseim Triinu Saluste. Teele Randoja viskas kolm, Riin Buddell ja Marika Dodjak kaks ning ning Kerttu Klaarman, Eneli Vadi ja Inna Mahhova ühe värava.

SK Mustvee kindlustas põhiturniiri neljanda koha kindla 10:0 (5:0, 2:0, 3:0) võiduga turniiri autsaideri Finnish Flashi üle. Sigrit Jermoškin viskas neli ja Karoliine Teelahk kolm väravat, ühe tabamuse lisasid Kristina Pint, Reili Tooming ja Katrin Jermoškin.

Naiste liiga põhiturniiri paremusjärjestus: 1. Sparta Spordiselts 24 p, 2. Jõgeva SK Tähe/Olivia 21 p, 3. EMÜ SK 18 p, 4. SK Mustvee 13 p, 5. Kaitseliidu Rapla malev 12 p, 6. Kuusalu Eluterve Naine 8 p, 7. Arenculle 5 p, 8. Järva-Jaani 4 p, 9. Finnish Flash 0 p.

Kahe võiduni mängitavates poolfinaalides on vastamisi Sparta ja Mustvee (avamäng 31. jaanuaril Tallinnas) ning Tähe ja EMÜ (20. veebruaril Jõgeval).