Jõgevamaa kergejõustiklastele teine koht

Laupäeval Võru spordikeskuse staadionil toimunud Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlustel kergejõustikus sai Jõgevamaa esindus 739 punktiga maakondadest igati hinnatava teise koha. Esikoha võitis 814 punkti kogunud Valgamaa, kolmanda kohaga lõpetanud Hiiumaa jäi Jõgevamaast maha 31 punktiga. Kolmele paremale järgnesid Võrumaa (674 p), Tartumaa (527 p), Viljandimaa (258 p) jt.

Individuaalselt võitsid Jõgevamaa kergejõustiklased Võrus kuusteist esikohta. Meestest oli Siimon Härm parim 100 ja 400 meetri jooksus (ajad vastavalt 11,72 ja 53,40), naistest võidutses odaviskes Liisbeth Kallis (32.74). Naisveteranide kaugushüppes sai 4.03ga esikoha Maiu Veltbach.

Poiste A-klassis tuli kahekordseks võitjaks Sander Õunapuu, kes oli parim 100 ja 400 meetri jooksus (12,13 ja 54,50), tüdrukute A-klassis võitis kolm meistritiitlit Anette Leppik (kõrgushüppes 1.45, kettaheites 23.49 ning odaviskes 36.40), ühe meistrikulla pälvis Käty Olup (kuulitõukes 9.83).

Kuus meistritiitlit võitsid ka Jõgevamaa B-klassi kergejõustiklased. Kolmekordseks maaspordiliidu meistriks Andrias Adamson, kes hüppas kaugust 5.71, heitis ketast 36.56 ning tõukas kuuli 12.52. Ühe esikoha üle said rõõmu tunda Märtin Jõe (400 meetri jooksus 1.02,18), Kärtyn Kaljusalu (800 meetri jooksus 2.30,45) ja Kadi-Liis Viiar (kõrgushüppes 1.50).