Jõgevamaa breikarid on Eestis parimate hulgas

Võistlustules olid Karl Anderson, Marius Kirjutaja, Kristjan Volt, Marek Tamm, Marko Suits, Imre Suun ja Tovio Salusoo. Kaks Kristot ? Koller ja Limberg ?, kes samuti sellesse gruppi kuuluvad, seekord võistlustel ei käinud. Üle Eesti tuli Valga kultuurimajas peetud võistlustele kokku kolmteist breikarite gruppi.

Eespool nimetatud Jõgevamaa breikarite grupi noormehed on pärit peamiselt Põltsamaalt, Jõgevalt ning mõned õppima asumise tõttu ka Tartust. Enamik on harjutanud juba kolm aastat, mõni koguni neli. Võistlustel on osaletud nii Eestis kui ka Soomes. Vaid asjassepühendatud ise teavad, et breigis on võimalik osa võtta veel eriilmelistest võistlustest nagu elecktric-boogie, head-spin jne.

Väga vahva seltskond

Ühte ja kindlat harjutamiskohta noormeestel seni pole. Peamiselt käiakse koos Põltsamaal – Kodu- ja Põllutöökoolis ja kultuurikeskuses. Jõgeval saadakse kogu grupiga kokku enamasti nädalalõppudel spordikeskuses Virtus ja Jõgeva Ühisgümnaasiumis.

Kahel õhtul nädalas kogunetakse harjutama Põltsamaa kultuurikeskusse. “Väga vahva seltskond,” kiidab kultuurikeskuse direktori kohusetäitja Vilve Piht, kelle sõnul oleksid breigipoisid valmis majja harjutama tulema kasvõi iga päev, kui vaid jätkuks vaba pinda. “Nad on väga suured fanaatikud ja kasutavad täie ette iga minutit, mis nende jaoks antud,” ütleb ta.

Kultuurikeskuses saadavad breikarite harjutamisi enamasti andunud fännid, kes aeg-ajalt püüdlikult neid ka järele aimata üritavad. Fännide seas on nii suuremaid ja väiksemaid poisse kui ka tüdrukuid. Kui breikarid aga mõnel üritusel üles astuvad, elab publik nende esinemistele alati suure innuga kaasa. Et selle alaga tegeldakse tõsiselt ja südamega, see pidavat paistma välja nii breikarite olemusest kui ka etteastetest.

Nõuab tahtejõudu ja väga suurt tööd

Karl Anderson, kes ise on breigiga tegelnud kolm aastat, juhendab praegu ka väiksemaid poisse. Edasi peavad poisid juba omaette tegutsema. Erilist treenerit kui sellist selle alaga tegelejatel kõrval ei ole. Kui juba algus käes, tuleb edasine enamasti iseseisva harjutamise käigus ja eeskujuks ollakse üksteisele ise. Esimene ja kõige algelisem harjutus on Karli sõnul käte peal tasakaalu hoidmine. Siis tuleb kuus sammu, mis nõuavad peamiselt tahtejõudu. Tähtsaim õpetus, mida Karlil algajatele öelda on: “Asja tuleb hingega võtta”. Kui tahetakse kaugele jõuda, peab palju vaeva nägema ja järjekindlalt harjutama.

“Eestis on breigi tase kõvasti tõusnud,” teavad Jõgevamaa breikarid kinnitada. Selle eest, et nad seni harjutada ja võistlustel osaleda on saanud, on neil põhjust tänulikud olla Jõgeva ja Põltsamaa linnavalitsusele, Ühispangale, Põltsamaa kultuurikeskusele ning Kodu- ja Põllutöökoolile. Vaikselt loodetakse, et kui Põltsamaal valmib uus võimla, jätkub seal ehk neilegi harjutamisruumi.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus