Jõgeva Wolves alustas hooaega ilusa võiduga

Eesti jalgpallimeistrivõistluste neljanda liiga lõunapiirkonna turniiri avavooru mängus alistas FC Jõgeva Wolves võõrsil Viljandi Tuleviku III meeskonna 4:2. Mullu Eesti meistrivõistlustel debüteerinud meeskond alustab oma teist hooaega uuenduskuuri läbi teinud koosseisuga, “Huntidega” on liitunud mitmed kõrges konkurentsis karastunud pallurid.

Pühapäeval Viljandi kunstmuruväljakul peetud mäng algas Jõgeva meeskonnale edukalt: juba teisel minutil andis meeskonna kapten Stenver Kleimann-Leimann hea söödu karistusalasse, palli saatis ühe puutega väravasse Anar Saarela.

Jõgevalaste minimaalses 1:0 eduseisus alanud teisel poolajal löödi viis väravat. Otsa tegid taas lahti “Hundid”: 49. minutil suunas Anar Saarela karistuslöögist tulnud palli Viljandi meeskonna väravasse Kaspar Kull. Kaheväravalisse kaotusseisu jäänud kodumeeskonna surve kandis vilja üheksa minutit hiljem, kui Rainis Rammo niitis karistusalas maha Tuleviku ründaja ning kohtunike antud 11 meetri karistuslöögi realiseeris Rain Tölpus.

1. minutil viis Anar Saarela külalised taas kahe väravaga ette, kui saatis võõrustajate väravasse Mario Tikerberi pealelöögist tagasi põrkunud palli. 3:1 eduseis ei püsinud siiski kaua, sest 74. minutil vähendas Viljandi meeskond taas vahet, seekord küll “Huntide” abi kasutades. Väravaesises saginas suunas palli oma väravasse Wolves’i kaitsemängija Kenneth Tomingas.

Tulevikul mängu siiski pööret tuua ei õnnestunud, sest 81. minutil tegi paar minutit varem vahetusest mängu sekkunud Kervin Kull lõppseisuks 4:2.

Mullustel meistrivõistlustel noore meeskonnaga kaheksateistkümnest mängust vaid kaks võitnud (seejuures kaotati hooaja algul järjest kaksteist kohtumist) avas tänavu seega  võiduarve juba esimeses kohtumises. Wolves’i kõrval olid neljanda liiga lõunapiirkonna meeskondadest avavoorus võidukad ka FC Helios Võru, kes alistas FC Helios Tartu 3:0, ning Tartu JK Tammeka U19 meeskond, kes mängis 2:1 üle FC Elva II võistkonna. Seitsme meeskonna osavõtul peetava turniiri avavoorus oli vaba SK Roosu.

Järgmise liigamängu peab FC Jõgeva Wolves 24. aprillil, kui Annelinna kunstmurustaadionil kohtutakse Tartu JK Tammeka U19 vanuseklassi meeskonnaga. Meistrivõistluste esimese kodumängu peab Wolves 7. mail, kui kell 14 minnakse Jõgeva linna staadionil vastamisi FC Elva II meeskonnaga, enne seda on aga kodupublikul võimalik “Huntide” uuenenud koosseis oma silmaga üle vaadata väikeste karikavõistluste 1/32 finaali kohtumises. Turniiril, kus osalevad meeskonnad, kes mängivad samal hooajal Eesti meistrivõistluste teises, kolmandas ja neljandas liigas või Rahvaliigas, loositi avaringis vaba olnud Jõgeva meeskond teises ringis vastamisi Eesti meistrivõistluste teises liigas mängiva Tallinna FC Levadia III meeskonnaga. 27. aprillil Jõgeva linna staadionil peetav mäng algab kell 18.30.

Eelmisel hooajal neljandas liigas kümnenda koha saanud FC Jõgeva Wolves’i koosseis on kahe hooaja vahel oluliselt täienenud, meeskonna nimekirjas on võrreldes eelmise hooajaga koguni 12 uut nime.

“Teisele liigahooajale läheme vastu väga uue ning värske meeskonnaga,” lausus “Huntide” eestvedaja Kervin Kull. “Mingil eriskummalisel moel oleme kahe hooaja vahel suutnud oma ridadesse meelitada palju kvaliteetseid mängumehi. Lisandunud on mängijaid nii eelmise aasta konkurentide seast kui ka näiteks suurklubide kasvandikke. Nimekamatest täiendustest tasub ehk eraldi välja tuua varem Jõgeva SK Noorus-96 ridadesse kuulunud Mario Tikerberi, kes paari aasta eest mängis ka meistriliigas Tartu JK Tammeka esindusmeeskonna koosseisus. Lisaks Mariole on Tammekast tulnud ka Erik Kesa ning Anar Saarela, kes hakkavad mõlemad kindlasti meeskonnas üliolulist rolli mängima. Eelmisel aastal neljandas liigas Tabivere RSK eest mängides kõvasti meie väravavõrke lõhkunud ründaja Eduard Kovbasnjuk on samuti sel hooajal FC Jõgeva Wolves ridades, lisades meie meeskonna edurivisse teravat jalga ning väravahõngu.”

“Oleme neljanda liiga hooajaks suutnud luua hea vundamendi ning kui kõik läheb valutult, võime võidelda heade kohtade nimel,” kinnitas Kervin Kull.