Jõgeva valla korvpalluritele lisaajal napp kaotus

Reedel Torma spordihoones peetud Eesti korvpalli meistrivõistluste esiliigaturniiri kohtumises oli SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool lähedal hooaja esimesele võidule, kuid lisaajal jäädi napilt 72:74 (19:19, 17:18, 17:12, 10:14, 9:11) alla BC Tartule.

Kolmandal veerandajal Jarmo Heituri ja Sander Kruusi tabavate visete järel kaheksa punktiga 47:39 juhtinud Jõgevamaa korvpallurid alustasid otsustavat perioodi 53:49 eduseisus. Poolteist minutit enne normaalaja lõppu viis Robin Kivi kaugviskest külalised 63:62 juhtima, kuid kahest vabaviskest ühe tabanud Sander Kruus viigistas 53 sekundit enne lõpuvilet seisu. Viimastel sekunditel veel kahel korral viskele pääsenud tartlased korvirõngast siiski enam ei tabanud ning mäng läks lisaajale.

Viieminutilise lisaaja algul haaras taas ohjad kodumeeskond – 47 sekundiga kasvatasid Märt Tralla ja Danno Nool eduseisu taas viiele punktile (68:63). Järgnevad visked aga ei tabanud ning vähem kui kaks minutit enne lisaaja lõppu olid juba tartlased 69:68 juhtimas. Rene Sepa tabamus viis tormalased uuesti ühe punktiga ette, kuid seejärel eksisid nii Sepp kui ka Tralla kaugvisetel, tartlased Märt Rosenthal ja Joonas Anton Jürgenstein realiseerisid aga eksimatult vabaviskeid ning 18 sekundit enne lisaaja lõppu juhtis BC Tartu 73:70.

Viimastelgi sekunditel kasvatasid mõlemad meeskonnad punktiarvet vaid vabavisetega. Kümme sekundit enne kohtumise lõppu ei tabanud Sander Kruusi kolmepunktivise, Märt Tralla tegi vea Patrik Peemotile, kuid ka tartlase närvid ei olnud terasest ‒ Peemot eksis mõlemal vabaviskel. Lauapalli saanud Sander Kruusile tegi vea Märt Rosenthal, vabaviskejoonele asunud Kruus tabas mõlemad visked ning vähendas kolm sekundit enne lõpuvilet vahe taas ühele punktile 72:73. Sten Lillemägi tegi seejärel kiirelt oma viienda vea, Robin Kivi suutis korvirõngasse saata vaid ühe vabaviske ning kaks sekundit enne lisaaja lõppu oli BC Tartu ees kahe silmaga. Kodumeeskonnal oli veel võimalus mäng enda kasuks pöörata, koos lõpuvilega pääseski viskele Sander Lillemägi, kuid tema kaugvise ei tabanud.

Kahekümne kolme punktiga oli võõrustajate resultatiivseim Sander Kruus. Jaanus Annok viskas üksteist, Jarmo Heitur üheksa, Märt Tralla seitse ning Kris Urvik kuus punkti. Võitjatest oli 22 punktiga parim Joonas Anton Jürgenstein.

Hooaja teise võidu saanud BC Tartu on turniiritabelis üheteistkümnendal kohal, kõik senised kaksteist kohtumist kaotanud SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool kaheteistkümnes. Tabelit juhib kõik üksteist mängu võitnud Betoonimeister/Tskk/SK Nord, järgnevad Eesti Maaülikool/Limitex Autoklaasid ja Paide Viking Window.

Esiliiga mängudega jätkavad Jõgevamaa korvpallurid juba uuel aastal. 10. jaanuaril kell 19 on Torma spordihoones nende vastaseks turniiritabelis viiendal kohal olev G4S Noorteliiga II, kellele avaringis kaotati võõrsil 80:86.