Isad pidid oskama joonistada oma portreed, tütrele patsi punuda, mõnd toredat ringmängu õpetada, teadma peast tähestikku, klaveril rongisõidu-lugu mängida ja muidki “vägiteo väärilisi” asju teha.
Lapsed olid meelsasti toeks
Kui isa ise hätta jäi, sai abi paluda lastelt, kes meelsasti isadele toeks olid. Muidugi, ka isade väike näitlemisoskus käis asja juurde: lapsed said end üsna sagedasti vajalikuna tunda ning eks ka väike näitlemisoskus ja oma teadmiste varjus hoidmine oli omaette pisike vägitegu.
Vägitegude vahele kuulusid ka “reklaamipausid”, kus lapsed said tutvustada oma isade või ka vanaisade kohta joonistatud pilte ja kirjutatud tekste, millest mõned olid vägagi humoorikad.
Teise klassi lapsed otsisid eesti keele tunnis koos isadega tekstist elusolendeid, lapsed olid seejuures isegi usinamad leidjad. Lapsed olid eelnevalt joonistanud olendeid, kellest mõned kandsid humoorikaid nimesid nagu “Sabadik Saara”, “Traatkoll”, mõistagi olid esindatud ka teised põneva nimega olendid.
Ühe klassi lapsed olid aga isadele valmistanud põneva üllatuse: väikese teatritüki. Igas klassis oli isade vastuvõtule juba varem mõeldud: õpetajad olid välja mõelnud midagi sellist, mis huvitav, lõbus ja atraktiivne nii isadele kui ka lastele.
Õppealajuhataja Ilme Kraaneri sõnul on isadepäeva tähistamine Jõgeva Ühisgümnaasiumis juba väga pikaajaline traditsioon, sellega alustati juba siis, kui sellest päevast alles vaikselt rääkima hakati. Vahepeal tähistati seda suurte perepäevadena, nüüd oodatakse isasid tunde külastama.
“Eriti aktiivsed on väiksemate laste isad,” ütles Kraaner. Lapse jaoks on väga oluline, kui isa tema tegemiste vastu huvi tunneb. Mõeldud on ka valusale küsimusele: kui lapsel ei olegi isa. Siis võis laps ikkagi kedagi kaasa võtta: kas vanaisa, onu või ema.
Karikakras oli poistenädal
Jõgeva lasteaias Karikakar oli aga möödunud nädal poistenädal. Kõik lasteaia poisid käisid esmaspäeval spordikeskuses Virtus, kus lapsed said sportlikke mänge mängida, ronida ja batuudil hüpata, mis lastele eriti meeldis.
Valiti ka kõige sportlikumad poisid- väiksemad lapsed võistlesid kukerpalli tegemises, suuremad aga käesurumises. Poistenädalasse sobis ka ülelasteaialine mardipäeva tähistamine: mardid olid ju mehed ja Mart on poisi nimi. Sel päeval tutvustati mardikombeid, aga räägiti ka sellest, milliseid töid teevad mehed.
Kesknädalal käisid poisid päästeteenistuses, kus neile väga meeldis, väiksemad tutvusid autode ja tehnikaga, suuremad vaatasid ka ruume ja õppisid, kuidas ja kuhu tulekahju puhul helistada. Igast rühmast selgitati välja kõige ausam, abivalmim ja viisakam poiss.
Lasteaia Rohutirts lastel olid nädala jooksul isadega ühised mänguõhtud, isadele ja lastele tehti ühiseid võistlusi ja mõnedes rühmades olid neile kaetud ka peolauad. Samal ajal oli lasteais ka lahtiste uste nädal, nii said vanemad laste igapäevatoimetustes kaasa lüüa. Näiteks alustasid isad mõne asja meisterdamist, poisid aga lõpetasid.
Poistele korraldati sportlikke võistlusi, näiteks said välja selgitatud parimad rahvastepalli mängijad. Nädal lõppes otsimismänguga, kus osales kogu lasteaiapere.
Poistenädala raames külastas lasteaeda liikluspolitsei, kes rääkis, mida teevad politseinikud, kuidas õigesti liigelda, millised ohud võivad jalakäijaid varitseda. Lasteaiale kingiti kaks päästevesti, lastele toodi kommi. Eriti suurt huvi pakkus kõigile politseiauto.
EVA KLAAS