Meie kool annab neile, kel nõutavat haridust pole, võimaluse see saada, rääkis kooli kauaaegne direktor Reet Kikkas Vooremaale. “Paljusid sunnib elu lihtsalt tagant, pead minema kooli, muidu kaotad töökoha”, ütleb Reet Kikkas. Praegu on koolis umbes 150 õpilast, sügisel alustas 161, nii et mõned on ka välja langenud.
Põhjused, miks sellesse kooli tullakse, on erinevatel aegadel olnud erinevad, nagu ka õpilased. “Päris tüüpilist õpilast polegi, on väga erinevad inimesed. Nii need, kellele päevakool mingil põhjusel ei sobi, kes seal raamidesse ei mahu, kui need, kes tahavad kunagi pooleli jäänud õpingud lõpule viia,” selgitab direktor.
Kikkase sõnul läheb kõrgkooli igal aastal edasi paar-kolm, kutsekoolidesse aga päris paljud, kas siis samal aastal või veidi hiljem.
Kooli ajalugu hõlmab erinevaid ajajärke, kunagi oli õpilasi palju rohkem. Töötavate noorte õpetamist alustati Jõgeval 1949. aastal, kuni 1956. aastani töötasid kohaliku keskkooli juures üksikud klassid. 1956. a sügisel avati Jõgeval Töölisnoorte Keskkool, kus õppetöö toimus päevakooli ruumides kolmanda vahetusena. 1968. aastal kool suleti. Aastatel 1956-1968 õppis koolis 1030 õpilast. Aastatel 1968-1971 töötas Jõgeval Tartu Kaugõppekeskkooli konsultatsioonipunkt.
1971. a alustas tegevust Jõgeva Kaugõppekeskkool, mis võttis enda alla kogu tolleaegse Jõgeva rajooni. Keskus asus Jõgeval, konsultatsioonipunktid olid avatud Põltsamaal, Mustvees, Maarjas ja Laiusel kohalike koolide juures. Järgnevatel aastatel avati veel konsultatsioonipunktid Sadala, Puurmani, Vaimastvere, Adavere, Tabivere ja Palamuse koolide juures ning Jõgeval avati vene õppekeelega osakond. Õpilaste arv suurenes aasta aastalt, jõudes 1975. aastal 672-ni.
1983. a sügisel kaotati iseseisev Jõgeva Kaugõppekeskkool ja moodustati Jõgeva Keskkooli kaugõppeosakond. 1995. a moodustati iseseisev kool ? Jõgeva Kaugõppekool, mis 2000. a nimetati ümber Jõgeva Täiskasvanute Keskkooliks.
Kooli 50. aastapäeva tähistamine algab laupäeval kell 15, soovijaile on kavas bussiekskursioon Jõgeval Eino Veskise juhtimisel, järgnevad klassijuhatajatunnid, aktus ning külaliste ja õpetajate koosviibimine.
Õnnitlejatega ühineb ka Vooremaa toimetus, eriti aga selle loo kirjutaja, sest sain minagi oma lõputunnistuse sellest koolist.
JÜRI LEESMENT