Jõgeva Tähe võitis U19 vanuseklassi karikavõistlused

Möödunud reedel selgitasid Jõgeva SK Tähe 95 ja EMÜ SK Virtuse spordihoones Eesti saalihoki karikavõistluste võitja U19 vanuseklassis. Viigiliselt lõppenud normaalajale järgnenud karistusvisetel näitasid head klassi meeskondade väravavahid Kevin Tamm ja Karl-Erik Kruusmaa, kes tõrjusid üheksast karistusviskest kaheksa. Ainsana suutis vastaste väravavahi üle mängida Tarvo Kivisilla ning tema tabamus tõigi Jõgevale karikavõidu.

Karikafinaalis kohtunud meeskonnad olid vastamisi ka tänavuste Eesti meistrivõistluste finaalis, tookord alistas Jõgeva Tähe põhiturniiri võitnud EMÜ SK tulemusega 4:2.

Reedene mäng algas Tähe kerge ülekaaluga, avakolmandiku lõpuks juhiti 3:2. Jõgevalaste avavärava autoriks oli meistrivõistluste finaalis kolm väravat visanud Karl-Sander Poll, kaks tabamust sai kirja Ken Pähn. Ka teine kolmandik algas paremini Tähele: Hans Kristjan Nurmiku ja Ken Pähni väravatest juhiti mängu 34. minutiks juba 5:2 ning kui 38. minutil tõrjus väravavaht Kevin Tamm ka Simon Georg Mahla karistusviske, tundus kõik viitavat Tähe kergele võidule. Ometi läks kõik teisiti ja mängu tõi pöörde just EMÜ kindel mäng arvuliste ülekaalude realiseerimisel. Nii Erki Tedre kui ka Karl-Sander Polli eemaldamisele järgnes EMÜ kiire värav ning viimasele vaheajale mindi Tähe üheväravalises eduseisus.

Otsustava kolmandiku algul EMÜ viigistas seisu ning 44. minutil läksid külalised juba 6:5 juhtima, ka viimase värava viskasid tartlased arvulisest ülekaalust. Mängu lõpuosas jõgevalased siiski kosusid ja suutsid taas ette minna: 56. minutil viigistas Ken Pähn oma neljanda väravaga seisu ning minut hiljem viis Sven Uue kodumeeskonna 7:6 eduseisu. Viimane sõna jäi siiski tartlastele: samuti neljal korral väravani jõudnud Jaak Kaljula vise tõi 59. minutil tabloole 7:7 viigi.

Karistusvisetel tõrjus Tähe väravavaht Kevin Tamm kõik viis vastaste pealeviset, Jõgeva poistest ei suutnud tartlaste väravavahti üle mängida Sven Uue, Mathias Einamann ja Ken Pähn, ainsana oli edukas kolmandana karistusviset sooritanud Tarvo Kivisilla, kelle värav tõi Jõgevale 8:7 võidu.

Eesti karikavõitjaks tulid väravavaht Kevin Tamm, kapten Sander Lehtme, Sven Uue, Ken Pähn, Mathias Einamann, Aleksander Andrejev, Meigo Soolepp, Lauri-Robert Indus, Heino Avi, Erik Vadi, Erki Teder, Karl-Sander Poll, Hans Kristjan Nurmik ja Tarvo Kivisilla ning treener Marko Saksing.