Jõgeva Tähe jätkab naiste liigas täiseduga

Laupäeval Kiili spordihoones toimunud Eesti naiste saalihoki meistrivõistluste kohtumistes said mõlemad Jõgevamaa võistkonnad taas võidurõõmu tunda. Jõgeva SK Tähe/Olivia alistas Kaitseliidu Rapla maleva naiskonna 8:3 (1:1, 5:1, 2:1), SK Mustvee oli 3:2 (2:1, 1:1, 0:0) üle Arencullest, kuid pidi teises kohtumises tunnistama liigatabelit juhtiva Sparta Spordiseltsi 7:0 (1:0, 3:0, 3:0) paremust.

Tasavägiselt alanud mängus suutis Tähe naiskond otsustava vahe sisse rebida teise kolmandiku algul, kui kolme minuti jooksul visati järjest kolm väravat. Naiskonna kapteni Teele Randoja arvele kogunes kolm väravat ja kaks resultatiivset söötu. Kerttu Klaarmann viskas kaks väravat, Anu Tammiku, Riin Buddell ja Marika Dodjak said igaüks kirja ühe tabamuse.

Mustvee sai kuueminutilise mängu järel Arenculle vastu Merili Pärna ja Sandra Sagari väravatest 2:0 algedu, kuid Aruküla naiskond suutis teisel perioodil mänguseisu viigistada. Sigrit Jermoškin viis Mustvee naiskonna teise kolmandiku eelviimasel minutil uuesti juhtima ning nappi edu suudeti hoida kohtumise lõpuni.

Üheksast naiskonnast jätkavad täiseduga Sparta ja Tähe. Eelmisel hooajal hõbemedaliga lõpetanud Sparta on kuue võiduga kogunud 18 punkti, ühe kohtumise vähem pidanud Tähel on kirjas 15 punkti.

Märkimisväärne on kindlasti see, et kuues kohtumises vastastele kokku 71 väravat visanud Sparta on siiani suutnud oma värava puutumatuna hoida. Liidernaiskonna poolt visatud väravate arv võiks ilmselt olla ka tunduvalt suurem, sest näiteks Tähele 0:16 ja Raplale 0:20 kaotanud Finnish Flash andis Sparta naiskonnale loobumisvõidu, mille eest märgitakse tabelisse “vaid” 0:5 kaotus.

SK Mustvee on 10 punktiga kolmandal kohal, ühe mängu vähem pidanud valitsev Eesti meister EMÜ SK on üheksa punktiga neljas. Järgnevad Rapla (6 p), Arenculle (5 p), Järva-Jaani (4 p), Kuusalu (2 p) ja Finnish Flash (0 p).

Naiste liiga mängud jätkuvad uuel aastal. 9. jaanuaril Kehras toimuvate kohtumiste hulgas on ka Jõgevamaa naiskondade omavaheline matš, põhiturniiri viimased mängud peetakse 23. jaanuaril Jõgeval.