Jõgeva Tähe alistas põnevas mängus Saku Fortuna

<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt”>Saalihoki meistriliiga liider Jõgeva SK Tähe pidas laupäeval Virtuse spordihoones uue aasta avamängu, alistades ülimalt tasavägises kohtumises tulemusega 6:5 lähima jälitaja SK Saku Fortuna. Jõgeva meeskonna parimaks tunnistati kolm väravat löönud Pavel Semjonov.

Novembris peetud samade meeskondade eelmises omavahelises kohtumises domineeris peaaegu kogu mängu noor Saku meeskond: 36. minutiks juhiti 8:4 ning 48. minutiks 10:7. Mängu lõpp kuulus aga kogenud jõgevalastele ning lõpuks võideti 11:10.

Sarnase stsenaariumi järgi kulges ka laupäevane kohtumine. Juhtohjad olid praktiliselt mängu lõpuni Saku käes, pidevalt juhiti ühe-kahe väravaga, kuid Jõgeva suutis mängu seisu siiski õnneks ikka ja jälle tasakaalustada ning lõpuminutitel magusa võidu võtta.

Avakolmandiku lõpuks juhtis Saku Fortuna 2:1. Skoori avas Sander Stokkeby neljandal minutil, 15. minutil viigistas Pavel Semjonov Toomas Petersoni söödust mängu seisu. Kolm minutit hiljem eemaldati lükkamise eest kaheks minutiks Mikko Laine ning sakulased suutsid arvulise ülekaalu ära kasutada, minut enne kolmandiku lõppu viis Kristo Lehiste külalised taas juhtima.

Kohe teise kolmandiku esimesel minutil suurendas Sander Stokkeby Saku eduseisu juba kaheväravaliseks, kuid Julle Sumen vähendas 25. minuti alguses vahe taas minimaalseks. Järgnes mitu ärevat minutit: 26. minutil eemaldati kaheks minutiks Raul Kivi ning kohe pärast tema väljakule naasmist Julle Sumen, kuid õnneks suutsid jõgevalased arvulises vähemuses mängides Joni Karttuneni värava puhtana hoida. Kolmandiku viimastel minutitel löödi veel kaks väravat – 36. minutil viigistas Nikolai Roop Pavel Semjonovi söödust seisu, kuid paar minutit hiljem viis Mats Tamme taas Saku juhtima.

Ka otsustav kolmandik algas sarnaselt: Jõgeva viigistas 45. minutil Pavel Semjonovi väravast, kuid Siim Veersalu viis kolm minutit hiljem taas sakulased juhtima ning 5:4 eduseisu suudeti seejärel Jõgeva üritamistele vaatamata hoida rohkem kui kümme minutit. Mängu lõpp kuulus siiski kodumeeskonnale. 58. minutil viigistas Pavel Semjonov Kaspar Virkuse söödust taas sisu ning kui paarkümmend sekundit hiljem eemaldati ebasportliku käitumise eest 2+10 minutiks Saku mängija Marten Liiva, said jõgevalased võimaluse kohtumise lõpp arvulises ülekaalus mängida. Minut enne mängu lõppu kasutatigi oma võimalus ära, Mikko Laine söödust tulnud palli lõi Saku väravavahi Kuldar Margi selja taha Raul Kivi.

Treener Marko Saksingu sõnul on Jõgeva Tähe suutnud viimasel ajal mängulõpud enda kasuks pöörata. “Meil on võib-olla natuke kogenum meeskond,” ütles Saksing. “Saku meeskond on sel aastal päris hea. Ma ei imestaks, kui nad kevadel finaalis mängiksid, see on täiesti reaalne.”

Kaotajatest tunnistati mängu parimaks kaks väravat löönud Sander Stokkeby.

Laupäeval peetud teises meistriliiga kohtumises alistas Sparta Team Automaailm võõrsil Eesti Maaülikooli SK 6:5.

Meistriliiga tabeliseis: 1. Jõgeva SK Tähe 21 punkti (8 mängust), 2. SK Saku Fortuna 17 p (10), 3. TTÜ SK 14 p (8), 4. Sparta Team Automaailm 10 p (9), 5. Eesti Maaülikooli SK 4 p (9).

Järgmise mängu peab Jõgeva Tähe juba sel laupäeval, kui koduväljakul ollakse vastamisi TTÜ SK-ga. Mäng algab kell 18.00. Marko Saksingu sõnul tuleb kindlasti raske mäng. “Katsume selle siiski enda kasuks pöörata,” avaldas treener lootust, lisades, et rohkete poolehoidjate toetus aitab sellele palju kaasa.

Esiliigas on Jõgeva Tähe II jätkuvalt liidrikohal

Eesti mesitrivõistluste esiliigas võitis Jõgeva Tähe II meeskond laupäeval 9:3 Sparta Team Automaailma II võistkonna. Jõgevalastest oli viie väravaga resultatiivseim mängiv treener Marko Saksing. Mathias Einamanni arvele jäi kaks väravat, korra olid edukad Sven Uue (lisaks 4 söödupunkti) ja Kalmer Koossalu. Söödupunkti sai kirja ka väravavaht Kevin Tamm.

Kuigi hooaja algus oli Marko Saksingu sõnul Tähe II meeskonnal natuke raske, mõnes kohtumises ei saanud nad mängu käima ja kogu aeg oli tagaajamine, siis nüüdseks on kõik laabuma hakanud. “Poisid on tahtmist täis ja mängivad hästi. Pühapäevane mäng oli täitsa hea,” kiitis Saksing oma noori meeskonnakaaslasi. Kuigi nii mõnedki neist on saanud juba ka esindusmeeskonna koosseisus väljakul käia, peavad nad treeneri sõnul põhikoosseisu saamiseks ennast veel näitama. “Keegi ei taha ju oma kohta ära anda,” ütles eelmisel aastal Eesti parimaks saalihokitreeneriks tunnistatud Marko Saksing.

Esiliiga tabeliseis: 1. Jõgeva SK Tähe II 17 punkti (6 mängust), 2. Viimsi Kepp 12 p (5), 3. Eesti Maaülikooli SK II 11 p (7), 4. TTÜ SK / Ääsmäe 9 p (6), 5. Maitim 6 p (7), 6. Sparta Team Automaailm II 6 p (6), 7. Tallinn United 6 p (4), 8. Viskoosa SK 6 p (5), 9. TVK Leegid 6 p (4), 10. Jäneda 5 p (6).

19. jaanuaril kell 15.00 on Jõgeva Tähe II meeskonna vastaseks koduhallis Viimsi Kepp.

Teises liigas on Tähe III endiselt võiduta

Laupäeval pidasid oma hooaja neljanda kohtumise Eesti meistrivõistluste teise liiga lõuna/idagrupis mängides kogemusi omandavad Jõgeva Tähe 13–14-aastased noormängijad. Tähe III võistkond pidi taas tunnistama vanemate ja kogenenumate vastaste paremust, Valga Välgule kaotati 3:17. Heino Avi arvele jäi kaks väravat, Lauri-Robert Indus lisas ühe. Söödupunktid said kirja Timo Kotkas, Felix Ranne ja Karl Kastan.

Sel nädalal on samadest mängijatest koosnevad Tähe noortevõistkonnad aga vastamisi omavanustega, võistlustules ollakse U17 ja U15 vanuseklasside Eesti meistrivõistlustel.