Jõgeva SK Noorus-96 tõusis teises liigas taas liidriks

Laupäeval peetud Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga kaheteistkümnenda vooru kohtumises alistas Jõgeva SK Noorus-96 3:1 Maardu Linnameeskond II ning tõusis liigatabelis taas liidripositsioonile.

Kõik väravad löödi Vaimastvere Arena kunstmurul peetud kohtumise avapoolajal. 15. minutil avasid võõrustajad Andro Lepa löögist skoori. Kuus minutit hiljem suurendas Nikolai Roop Noorus-96 eduseisu juba kaheväravaliseks, kuid kohe vastasid tabamusega ka liigatabelis eelviimasel kohal olevad Maardu pallurid. Vahe vähendas minimaalseks Danil Lebedevi tabamus. Vaheajale said väljakuperemehed minna siiski turvalisemas eduseisus, sest avapoolaja teisel üleminutil lõi oma tänavuse hooaja kolmeteistkümnenda värava Kaarel Põldma, kes säilitas sellega ka liidrikoha liiga paremate väravaküttide edetabeli tipus.

Teine poolaeg paistis silma väljakukohtunik Andrus Õuna poolt mõlemale meeskonnale jagatud kollaste ja punaste kaartidega. 72. minutil jäi Maardu tiim arvulisse vähemusse, kui Aleksandr Kalinin hoidis vea hinnaga ära ilmse väravavõimaluse. Noorus-96 arvulist ülekaalu siiski väga kaua kasutada ei saanud, sest vaid kolm minutit hiljem teenis oma teise kollase kaardi teise poolaja algul vahetusest väljakule tulnud Tauno Anvelt. Jõgevalastest teenisid kollase kaardi ka Kevin Liblik ja Andro Lepp.

26 punkti kogunud Jõgeva SK Noorus-96 on kaheteistkümnest mängust võitnud kaheksa ja viigistanud kaks. Ühe punktiga jääb liidritest maha Tallinna JK Legion, kolmandat-neljandat kohta jagavad võrdselt 24 punktiga Tallinna FC Levadia III ja Narva United FC.

Sel nädalavahetusel võib jõgevalaste kõrvale tõusta 23 punktiga viiendal kohal olev Tartu FC Merkuur, kes peab pühapäeval maikuus vahele jäänud üheksanda vooru kohtumise tabelis viimasel kohal oleva Kohtla-Järve JK Järve II meeskonnaga.

Laupäeval kell 18 kohtub Noorus-96 Jõgeva linnastaadionil Eesti-Soome 100+ maavõistluse raames Keuruu klubiga KeuPa. Järgmise meistrivõistluste mängu peavad jõgevalased 17. juunil, kui võõrsil minnakse liidrite kohtumises vastamisi Tallinna JK-ga Legion. 21. juunil peetav Eesti karikavõistluste mäng SK-ga Imavere toimub Vaimastvere Arenal, mäng algab kell 18.