Jõgeva SK Noorus-96 jätkab esikolmikukursil

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga kaheksateistkümnenda vooru mängus alistas Jõgeva SK Noorus-96 laupäeval koduväljakul Tallinna FC Levadia III meeskonna 4:2. Liigatabelis neljandal kohal olevat Jõgeva meeskonda lahutab teisest kohast vaid kaks punkti.

Jõgeva aleviku staadionil peetud kohtumise avapoolaeg lõppes võõrustajate 2:1 eduseisus. Skoori avas 24. minutil Targo Parkala ning kuigi külalised 41. minutil viigistasid, viis Jürgen Hiljurand Noorus-96 kaks minutit hiljem taas juhtima. Teise poolaja algul pealinlased taas viigistasid, kuid mängu lõpp kuulus siiski kodumeeskonnale – Andro Lepa 79. ja 87. minutil löödud väravad tõid jõgevalastele kaheväravalise võidu.

Augustikuus peetud neljast liigamängust on Jõgeva linna esindusvõistkond võitnud kolm. 6. augustil alistati koduväljakul Tartu FC Santos II 6:2 (kolm väravat lõi Stenver Kleimann-Leimann, kaks Kristjan Kuldmägi ja ühe Andro Lepp), nädal hiljem jäädi aga võõrsil 1:4 alla Narva United FC-le (värava lõi Kaarel Põldma).

1. augustil sai Noorus-96 Ülenurme staadionil suure 6:2 võidu liiga liidrite hulka kuuluva Tartu FC Merkuuri üle. Avapoolaja 1:2 kaotanud jõgevalased lõid teisel poolajal tartlastele viis vastuseta jäänud väravat. Teise liiga edukamate väravaküttide edetabelis tipus oleva Kaarel Põldma (kokku 19 väravat) arvele kogunes kolm tabamust, ühe värava lõid Andro Lepp, Mikk Kesküla ja Reio Praats.

Kaheksa vooru enne turniiri lõppu on liigatabeli tipus Tallinna JK Legion (41 p). Kuue parema hulka mahuvad veel Võru FC Helios (37 p), Tartu FC Merkuur (36 p), Jõgeva SK Noorus-96 (35 p), Lasnamäe FC Ajax (30 p) ja Tallinna FC Levadia III (30 p).

Eile õhtul kohtusid jõgevalased võõrsil tabelis üheksandal kohal oleva Tallinna Dünamoga, keda kevadel Vaimastveres võideti 2:1. Laupäeval mängib maakonna paremaid jalgpallureid ühendav Jõgevamaa koondmeeskond Eesti maavõistluste sarja kuuluvas mängus Võrumaaga, meistrivõistluste järgmise mängu peab Noorus-96 9. septembril, kui kell 14 minnakse Jõgeva aleviku staadionil vastamisi eelviimasel kohal oleva Maardu United’iga.