Jõgeva SK Noorus-96 avas võiduarve

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga turniiri üheksandas voorus võttis Jõgeva SK Noorus-96 hooaja esimese võidu, kui pühapäeval alistati koduväljakul Kuusalu JK Rada 3:1.

Jõgevalased alustasid tänavust esimest kodumängu aktiivselt ning tekitasid juba esimestel minutitel vastaste värava ees mitu ohtlikku olukorda. Väravani jõuti avapoolajal siiski vaid korra, 12. minutil lõpetas Jõgeva meeskonna järjekordse rünnaku Andro Lepa täpne löök.

Teise poolaja algul jõudis Kuusalu kodumeeskonna abil viigini, kui Tauno Anvelt sai pea vahele vasakult äärelt tulnud tsenderdusele ning suunas palli väravavaht Rainer Kaldele püüdmatult oma väravasse. Jõgevalasi ebaõnn siiski ei heidutanud ning kohe järgmisel rünnakul viis Nikolai Roop võõrustajad taas juhtima.

1. minutil oli Kuusalul taas võimalus viigistada, sest kohtunik määras ründaja karistusalas mahaniitmise eest 11 meetri karistuslöögi. Kristo Remmelgas saatis palli värava vasakusse alanurka, kuid tabas hoopis posti.

Kolm minutit hiljem jäid väljakuperemehed platsile vähemusse, kui kohtunik Marko Liiva nägi rünnakul olnud Andro Lepa tegutsemises tõsist määrusterikkumist ning näitas talle punast kaarti. Kollase kaardi pälvis ka olukorda selgitama läinud Priit Jõeäär ning oma osa said olukorra üle kontrolli kaotanud kohtunikult ka Jõgeva meeskonna varumeeste pingil olnud mängijad.

Kuusalu meeskond arvulist ülekaalu järelejäänud minutite jooksul siiski ära kasutada ei suutnud, hoopis Nikolai Roop karistas 79. minutil väravast välja tulnud külaliste väravavahti ilusa kauglöögiga ning tegi lõppseisuks 3:1.

Üheksa vooru järel on Noorus-96 neljateistkümne meeskonna konkurentsis kuue punktiga 12. kohal. Samas on tabeli lõpuosa väga tihe – punase laterna rollis olev Kuusalu jääb kümnendal kohal olevast Tallinna Piraajast maha vaid kolme punktiga. Veelgi pingelisem on hetkel seis tabeli tipus: nii Jõhvi Lokomotivil, Tallinna Dünamol kui ka Tabasalu Charmal on kirjas 20 punkti. Vaid punktiga jääb neist maha Narva United ning kahe punktiga Tartu Merkuur.

Laupäeval on Jõgeva meeskond võõrsil vastamisi Võru JK-ga, Jõgeva aleviku staadionil mängitakse taas 4. juunil, kui vastamisi minnakse Tabasalu Charmaga.

Möödunud nädalal loositi paaridesse tänavustel Evald Tipneri karikavõistlustel osalevad meeskonnad. Jõgeva SK Noorus-96 on avaringis vaba, FC Jõgeva Wolves kohtub 8. juunil kell 19 koduväljakul samuti neljandas liigas palliva Tallinna FC Reaaliga. Rahvaliigas mängiv “Huntide” duubelmeeskond läheb aga 5. juunil võõrsil vastamisi neljanda liiga meeskonnaga Tallinna FC Soccernet.