Jõgeva põhikooli kevadised rõõmud

Jõgeva põhikoolis hakkab esimene õppeaasta lõpule jõudma. Selle aasta põhilised eesmärgid olid ühtse koolipere loomine, oma kooli tunde tekitamine ja õpimotivatsiooni hoidmine.  Terve aasta jooksul on mitmed sündmused põhieesmärke toetanud. Palju rõõme on pakkunud aga just kevadised olümpiaadid, konkursid ja spordivõistlused. Tulemused näitavad, et õpilased on uue kooliga kenasti kohanenud ja andnud erinevates valdkondades endast parima.

Kokku saavutasime olümpiaadide piirkonnavoorudes 11 I kohta, 12 II kohta ja 8 III kohta.

Üleriigilisel emakeeleolümpiaadil  14. märtsil sai  9.–10. klassi vanuserühmas  5. koha Sandra Võsaste 9b klassist. Teda juhendas  õpetaja Endla Matela.

Üleriigilisel ajaloo-olümpiaadil 19. märtsil sai Anita Maasalu 9c klassist 3.-5. koha ja Sandra Võsaste 9b klassist 7. koha. Juhendaja oli õpetaja Jana Tiido.

Üleriigilisel koolinoorte mälumängul sai Jõgeva põhikooli neljaliikmeline võistkond 4. koha.

Maakonna algklasside näitemängupäeval tunnistati parimaks Jõgeva põhikooli 3b klassi trupp, kes esindab Jõgevamaad kooliteatrite riigifestivalil. Põhikooli ja gümnaasiumi näitemängupäevadel pälvis sama tunnustuse ja edasipääsu riigifestivalile ka 9b klassi trupp. Juhendaja Lianne Saage-Vahur.

Kooli ühtsust toetas ülekooliline orienteerumisvõistlus “Jõgeva põhikool liigub”. 2. aprillil orienteerusid individuaalselt 5.-9. klasside õpilased ja õpetajad. 7,5 km raja läbis 72 õpilast ja neli õpetajat. 5,5 km raja läbis 293 õpilast ja 14 õpetajat. 8. aprillil orienteerusid kooli ümbruses 61 1.-4. klassi õpilast, 30 neist koos perega. Mõlemad päevad olid päikesepaistelised ja meeleolukad.  Korraldajad ja osavõtjad jäid rahule. Kindlasti kordame seda järgmisel aastal.

Koolisiseselt viis informaatikaõpetaja Neeme Katt läbi internetiotsingute võistluse “Netikarikas”, kus osalesid kõik 8.-9. klassi õpilased. Kevadise koolivaheaja eelsel nädalal viidi klassides läbi võistluse eelvoorud. Neljakümne viie minuti jooksul tuli leida internetist vastused 20 küsimusele. Klasside parimad kutsuti pärast vaheaega toimunud lõppvõistlusele, kus esitati samuti 20 küsimust. Netikarika nimelise rändauhinna pälvis 9b klassi õpilane Karl Kukk. Parim 8. klassi õpilane oli Egle Saks.

Töö- ja tehnoloogiaõpetuse tunnis valmistasid õpilased lindudele pesakaste.

Võib julgelt öelda, et Jõgeva põhikooli esimesse kevadesse on jagunud palju rõõme. Ees ootavad veel volbripäeva stiilipidu 30. aprillil, algklasside emadepäeva konsert 8. mail, koolidevahelised olümpiamängud 22. mail, tutipäev 28. mail ja koolilõpukontserdid 4. juunil.