Jõgeva põhikool avaetapi järel kaheksas

Laupäeval algas Võrus Eesti Kergejõustikuliidu ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös korraldatava noorte kergejõustiklaste võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 45. hooaeg.

Eelmisel hooajal kokkuvõttes kümnenda koha saanud Jõgeva põhikooli kergejõustiklastest oli avaetapil edukaim Daniel Aganitš, kes sai poiste vanema vanuserühma 60 meetri jooksus 12. koha. Eeljooksus andis 8,19 Aganitšile 59 startinu hulgas 11. koha, B-finaalis läbis ta distantsi ajaga 8,32. Kaugushüppes sai Daniel Aganitš 57 osalenu hulgas 4.66ga 20. koha.

Poiste noorema vanuseklassi 60 meetri jooksus sai Reiko Allingu 71 osavõtja hulgas 16. koha. Eeljooksus lõpetas Allingu ajaga 9,10, kaheteistkümne parema hulka pääses kaheksa sajandiku võrra kiirema tulemusega.

Tüdrukute nooremas vanuseklassis jõudis 60 meetri jooksus B-finaali individuaalarvestuses kaasa teinud Puurmani mõisakooli õpilane Berit Kukk. Eeljooksus 66 osavõtja hulgas 9,15ga 11. kohta jaganud Kukk lõpetas B-finaalis ajaga 9,11 ning sai kokkuvõttes kaheksanda koha. Jõgeva põhikooli parimana sai Helis Kiis sellel alal 9,29ga 20. koha.

Suurte koolide arvestuses haaras avaetapi järel liidripositsiooni Rakvere gümnaasium, Jõgeva põhikool on 24 osalenud kooli hulgas kaheksas.

Võistlussarja teine etapp toimub 30. jaanuaril Lasnamäe kergejõustikuhallis.