Jõgeva noored tegid TV 10 Olümpiastardi finaalis hea võistluse

Möödunud nädalal Karksi-Nuias toimunud noorte kergejõustiklaste võistlussarja TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlustel osalenud Jõgeva põhikooli võistkonnast oli individuaalarvestuses edukaim Daniel Aganitš, kes sai poiste nooremas vanuseklassis üheksavõistluses 4931 punktiga seitsmenda koha. Tüdrukute hulgas jõudsid teise kümnesse Kärtyn Kaljusalu ja Kadi-Liis Viiar. Suurte koolide arvestuses lõpetas Jõgeva põhikool võistlussarja 43. hooaja võistkondlikult seitsmendal kohal.

Finaali eel üheksandal kohal asunud Jõgeva põhikool möödus mitmevõistluses kogutud punktide lisamise järel viie punktiga Jüri gümnaasiumist, lisaks loobus finaalvõistlustel osalemisest üksikalade järel kuuendal kohal olnud Saue gümnaasium. Suurtest koolidest sai hooaja kokkuvõttes 45 156 punktiga esikoha Viljandi Paalalinna kool, teine oli Haapsalu põhikool (43 027) ja kolmas Valga põhikool (42 542). Järgnesid Türi põhikool (41 642), Rakvere reaalgümnaasium (39 028), Võru Kreutzwaldi gümnaasium (37 701), Jõgeva põhikool (37 469), Jüri gümnaasium (37 464) jt.

Jõgeva noormees pälvis seitsmenda koha

Poiste nooremas vanuseklassis (12-aastased ja nooremad) võitis üheksavõistluse 5503 punktiga Romet Vahter (Kuressaare), teise koha sai Tormi Tasane (Pärnu) 5400 punktiga ning kolmas oli Jaagup Luts (Türi) 5017 punktiga.

Seitsmenda koha saanud Daniel Aganitšit lahutas võistluste lõppedes kuuendast kohast kolm, viiendast neli ning kolmandast 86 punkti. Määravaks sai seejuures vaid üks täiesti ebaõnnestunud ala: teivashüppes varem 1.80 ületanud Aganitš lõpetas Karksi-Nuias võistluse 1.32-ga ning sai mitmevõistluse punktitabeli järgi vaid 94 punkti. 1.62 ületamine oleks talle andnud 188 punkti, mis viinuks Aganitši kokkuvõttes 5025 punktiga kolmandale kohale. “Sel talvel olid tema hüpped enam-vähem,” ütles õnnetust teivashüppest rääkides treener Piret Koll. “Aga eks teivashüpe ongi keeruline ja tehniline ala, sellega tuleb järgmistel aastatel rohkem tööd teha.”

Ülejäänud aladel mahtus Aganitš alati vähemalt esitosinasse ning kahel alal ka esikolmikusse. Kettaheites sai Aganitš kirja 29.03 (607 punkti; 5. koht), 60 m jooksus 8,74 (705 p; 6.), kaugushüppes 4.51 (536 p; 5.) ning avapäeva lõpetanud teivashüppes 1.32 (94 p; 39.). Teist päeva alustas Aganitš 60 m tõkkejooksus 10,56-ga (705 p; 11.), kõrgushüppes ületas ta 1.26 (416 p; 12.), palliviskes oli tulemuseks 50.46 (555 p; 3.), kuulitõukes 9.71 (663 p; 2.) ning võistlused lõpetanud 1000 m jooksus 3.25,82 (650 p; 6.). Piret Kolli sõnul ületas Daniel Aganitš ennast kõige rohkem kõrgushüppes, lisapunkte oleks ta treeneri hinnangul võinud saada veel ka jooksudes.

Poiste vanemas vanuseklassis (13-14-aastased) sai üheksavõistluses 7671 punktiga esikoha Enn Robert Kinnas (Viljandi). Järgnesid Martin Lepaste (Pärnu) 7484 ja Karl-Kevin Kalmus (Tõrva) 7441 punktiga. Jõgevalastest sai Andrias Adamson 33 osavõtja hulgas 4886 punktiga 24. koha. Tema üksikalade tulemused: 60 m jooks 8,25, kaugushüpe 5.16, kuulitõuge 9.57, kõrgushüpe 1.38, kettaheide 19.21, 60 m tõkkejooks 12,12, teivashüpe 1.82, pallivise 45.33, 1000 m jooks 3.36,50.

Esimeste alade järel esikümnes püsinud Adamson tegi Piret Kolli sõnul omal tasemel võistluse. “Esimesed alad ongi tema trumpalad, tulevikule mõeldes ongi ta sprinter ja kaugushüppaja,” ütles treener. “Heited on tal natuke nõrgemad ja rasketeks aladeks on teivashüpe ja eriti tõkkejooks.”

Kõik Jõgeva tüdrukud esinesid hästi

Tüdrukute vanemas vanuseklassis sai Kadi-Liis Viiar kaheksavõistluses 41 osavõtja hulgas 5387 punktiga 17. ning Britta Kasela 4638 punktiga 28. koha. Viiari tulemused: 60 m jooks 8,78, kõrgushüpe 1.30, kettaheide 22.64, kuulitõuge 7.06, pallivise 42.54, 60 m tõkkejooks 11,22, kaugushüpe 4.18, 600 m jooks 1.51,65. Kasela üksikalad: 9,12, 1.30, 17.66, 6.22, 35.96, 11,68, 3.89, 1.56,27. Esikolmikus lõpetasid Laura Trašanov (Valga) 7500, Emilia Palgi (Viljandi) 6917 ja Leanne Siimumäe (Kose) 6566 punktiga.

Tüdrukute nooremas vanuseklassis oli kuuevõistluses osavõtjaid 41, Kärtyn Kaljusalu lõpetas 3387 punktiga 14. kohal. Kaljusalu tulemused: pallivise 31.07, 60 m jooks 9,68, kaugushüpe 3.80, 60 m tõkkejooks 11,06, kõrgushüpe 1.10, 600 m jooks 1.55,46. Kolme parema hulka jõudsid Jaanika Roosimägi (Viljandi) 4766, Vanessa Nikitina (Pärnu) 4725 ja Ann Marii Kivikas (Paikuse) 4673 punktiga.

Kõik tüdrukud tegid treeneri hinnangul hea võistluse, eriti õnnestusid neil pikad jooksudistantsid. Kadi-Liis Viiar näitas 600 m jooksus kolmandat ja Kärtyn Kaljusalu kuuendat aega.

Piret Koll jäi rahule nii koolide arvestuses saavutatud koha kui ka kõigi noorte esinemisega. “Kõik võitlesid väga vapralt ja kokkuvõttes olen nendega väga rahul,” ütles ta. “Teisel päeval sadas hommikust õhtuni vihma ning tingimused olid väga rasked.”